Роботи з пошуку людей у будівельному гіпермаркеті Харкова, який зруйнувала Росія 25 травня, завершеною. Слідчі ідентифікували всі 19 тіл вбитих.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов під час брифінгу.

За його словами, серед ідентифікованих — 12 чоловіків та 7 жінок, зокрема російський удар вбив 17-річного хлопця та 12-річну дівчину. Ще 54 людини отримали поранення. 

«Можемо констатувати, що роботи щодо пошуку людей фактично завершені. Тому що було співставлено по відеокамерам: ті люди, які перебували всередині будівельного гіпермаркету. І по заявах тих людей, які рахувалися як безвісти зниклі. Вони фактично наразі ідентифіковані», — сказав посадовець.

Синєгубов додав, що на місці обстрілу продовжуватимуться аварійні роботи. Також додатково просіють всі продукти горіння, які там зберігаються.

За словами міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, криміналісти провели більше ста досліджень. До поліції звернулись 16 родичів зниклих безвісти та надали біологічні зразки для експертиз. Для пошуків також залучили кінологів — службовий пес виявив тіло та фрагмент. «Це було непросто. Загиблих за допомогою спецтехніки цілодобово шукали серед попелу, оперативно ідентифіковували за допомогою ДНК-лабораторії», — зазначив він.

Подробиці російського обстрілу гіпермаркету «Епіцентр» у Харкові 25 травня

Вдень 25 травня російські війська завдали ударів по гіпермаркету в Харкові. На місці виникла масштабна пожежа. За словами міського голови Ігоря Терехова, всередині могло перебувати до 200 людей. Росіяни обстріляли гіпермаркет двома керованими авіабомбами.

Приблизно о 17:45 пожежу будівельного гіпермаркету вдалося локалізувати. Тоді повідомлялося, що близько 16 людей вважаються зниклими безвісти після удару по «Епіцентру» в Харкові.

У Харкові рятувальники загасили пожежу в «Епіцентрі»: операція тривала 16 годин. За даними міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, російський обстріл забрав життя 12 осіб, ще 43 травмовано.

На місці авіаційного удару працюють штаб слідчого управління поліції та криміналістична лабораторія. У 10 громадян, родичів, які вже звернулися до поліції, відібрано біологічні зразки. Встановлено особи трьох загиблих. Ідентифікація тіл триває.

У Харкові продовжують ліквідовувати наслідки удару двома керованими бомбами та відбирати зразки ДНК, аби встановити особи загиблих у гіпермаркеті. Серед загиблих у гіпермаркеті Харкова є 12-річна дитина та 17-річний хлопець.

Увечері 25 травня російські війська атакували центральну частину міста. Як повідомив мер міста Ігор Терехов, російська армія атакувала відділення «Нової Пошти» в центрі Харкова ракетами типу C-300. Крім цього, поруч розташовані барбершоп, декілька кафе та магазини. 

Читайте також

  • «Не можемо зараз визначити, скільки насправді загиблих»: удар по гіпермаркету в Харкові — фоторепортаж