Пошукові роботи у будівельному гіпермаркеті Харкова, який зруйнувала Росія 25 травня, завершені. Поліція ідентифікувала всі 19 тіл загиблих.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

«Це було непросто. Загиблих за допомогою спецтехніки цілодобово шукали серед попелу, оперативно ідентифіковували за допомогою ДНК-лабораторії», — зазначив він.

За словами Клименка, криміналісти провели більше ста досліджень. До поліції звернулись 16 родичів зниклих безвісти та надали біологічні зразки для експертиз. Для пошуків також залучили кінологів — службовий пес виявив тіло та фрагмент.

Загалом удар Росії вбив 12 чоловіків та 7 жінок. Серед загиблих — 17-річний хлопець та 12-річна дівчина. Ще 54 людини отримали поранення. 

«Ворог суцільною маячнею намагається виправдати удари по гіпермаркету, друкарні, інших обʼєктах цивільної інфраструктури. Чи залякає це харківʼян? Лише збільшить ненависть. Чи змусить нас відступити? Ще лютіше битимемо ворога. До перемоги», — написав Клименко.

Як раніше зазначав начальник поліції в Харківській області Володимир Тимошко, після завершення пошукових робіт ґрунт додатково пересіють криміналісти, щоб знайти всіх загиблих.

Подробиці російського обстрілу гіпермаркету «Епіцентр» у Харкові 25 травня

Вдень 25 травня російські війська завдали ударів по гіпермаркету в Харкові. На місці виникла масштабна пожежа. За словами міського голови Ігоря Терехова, всередині могло перебувати до 200 людей. Росіяни обстріляли гіпермаркет двома керованими авіабомбами.

Приблизно о 17:45 пожежу будівельного гіпермаркету вдалося локалізувати. Тоді повідомлялося, що близько 16 людей вважаються зниклими безвісти після удару по «Епіцентру» в Харкові.

У Харкові рятувальники загасили пожежу в «Епіцентрі»: операція тривала 16 годин. За даними міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, російський обстріл забрав життя 12 осіб, ще 43 травмовано.

На місці авіаційного удару працюють штаб слідчого управління поліції та криміналістична лабораторія. У 10 громадян, родичів, які вже звернулися до поліції, відібрано біологічні зразки. Встановлено особи трьох загиблих. Ідентифікація тіл триває.

У Харкові продовжують ліквідовувати наслідки удару двома керованими бомбами та відбирати зразки ДНК, аби встановити особи загиблих у гіпермаркеті. Серед загиблих у гіпермаркеті Харкова є 12-річна дитина та 17-річний хлопець.

Увечері 25 травня російські війська атакували центральну частину міста. Як повідомив мер міста Ігор Терехов, російська армія атакувала відділення «Нової Пошти» в центрі Харкова ракетами типу C-300. Крім цього, поруч розташовані барбершоп, декілька кафе та магазини. 

Читайте також

  • «Не можемо зараз визначити, скільки насправді загиблих»: удар по гіпермаркету в Харкові — фоторепортаж