38-річного харківʼянина підозрюють у створенні агентурної мережі для отримання інформації про дислокації українського війська у Харкові та області.

Про це повідомили в облпрокуратурі.

За даними правоохоронців, після 2014 року харківʼянин переїхав до Росії та отримав російське громадянство. Чоловік працював в окупованому Луганську на посаді «заступника начальника відділення з розкриття злочинів проти особи карного розшуку жовтневого ру мвс лнр». У 2021 році він отримав диплом юриста Курського державного університету. 

Обвинувачений / Фото: Харківська обласна прокуратура

У прокуратурі зазначили, що 25 лютого 2022 року чоловік вступив до лав спеціального загону швидкого реагування «Рысь» федеральної служби військ національної гвардії РФ. У червні 2022 року обвинувачений перебував в окупованому Купʼянську, де зайняв посаду «исполняющего обязаности помощника главы временной гражданской администрации Харьковской области». 

«Головною метою обвинуваченого було створення агентурної мережі у регіоні. Для цього він залучив своїх проросійських знайомих, які проживають у Харкові та області. Вони передавали обвинуваченому інформацію щодо об’єктів із зазначенням їх територіальної прив’язки, на яких перебувають військовослужбовці ЗСУ, а також надсилали дані про місця ураження російських обстрілів. Крім того, один з інформаторів готував для обвинуваченого список певних посадових осіб військових навчальних закладів м. Харкова як «кандидатів» для вербування російськими спецслужбами», — йдеться в повідомленні.  

Чоловіка оголошено у розшук. Його судитимуть заочно у Київському районному суді Харкова.  Харківʼянину інкриміновано державну зраду та колабораційну діяльність (ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України). 

Читайте також

  • 26-річного колишнього строковика однієї з українських військових частин судитимуть у Харкові за співпрацю з РФ. За даними слідства, чоловік напередодні звільнення в запас добровільно пішов на співпрацю з представником ФСБ РФ та передавав йому дані про локації Сил оборони та військової техніки в Лозовій на Харківщині та у Миколаєві.
  • Трьох чоловіків з Куп’янського району обвинувачують у катуванні неповнолітнього під час окупації. За даними прокуратури, в одному з населених пунктів Купʼянського району 16-річний хлопець повертався до себе додому. Троє чоловіків силоміць затягнули хлопця до авто та відвезли до катівні, що була облаштована в приміщенні Купʼянського райвідділу поліції.