У Лиманському та Куп’янському лісництві Харківської області зафіксовано 18 осередків лісових пожеж. Наразі 10 пожеж вже локалізували.

Про це повідомив речник ДСНС України Олександр Хорунжий під час брифінгу.

«На Харківщині це Лиманське лісництво та Куп’янське лісництво. Відповідно там у нас зафіксовано 18 осередків лісових пожеж на загальній площі понад 2,5 тисячі гектарів. 10 пожеж рятувальники-вогнеборці вже локалізували, на загальній площі 160 гектарів. Всього залучено близько 200 рятувальників та 43 одиниці техніки», – сказав Хорунжий.

Нагадаємо, унаслідок російських обстрілів Вовчанської громади Чугуївського району на Харківщині спалахнула пожежа у приватному секторі та лісі. За даними ДСНС, внаслідок ударів по прифронтовим населеним пунктам громади сталася пожежа загальною площею понад 15 гектарів. 

За даними розслідування NGL.media, майже половина Харківської області була окупована росіянами у лютому-березні 2022 року, але на початку вересня того ж року більшість її території було звільнено ЗСУ. Близько 40-45% лісів регіону наразі заміновано або пошкоджено пожежами внаслідок бойових дій.

Куп’янський лісгосп відновив роботу в жовтні 2022 року, проте масштаби знищених лісів досі не оцінено через замінованість територій, каже Рибка. За даними онлайн-мапи бойових дій Deep State, наразі 70% цього лісу контролюють російські війська, частина на півдні лісу перебуває під контролем ЗСУ.

За два роки повномасштабного вторгнення Російська Федерація завдала екологічних збитків природі України на суму близько 63 мільярдів доларів США. Найбільше постраждала Донеччина, Луганщина та Харківщина.

Читайте також

  • Російські війська за десять діб обстріляли Малоданилівську громаду 11 разів
  • У лікарні помер один з постраждалих внаслідок обстрілу «Епіцентру»