За два роки повномасштабного вторгнення Російська Федерація завдала екологічних збитків природі України на суму близько 63 мільярдів доларів США. Найбільше постраждала Донеччина, Луганщина та Харківщина.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Екологічні збитки України за два роки повномасштабного вторгнення РФ / Інфографіка: t.me/mindovkillia

Загалом в Україні заміновано 30% сільськогосподарських земель. Збитки від руйнування водної інфраструктури та забруднення води склали 8 млн доларів США. Спалено близько 708 тис. тонн нафти, нафтопродуктів та газу.

Загалом відомо про понад 3800 випадків шкоди довкіллю України. Кожен з цих кейсів зафіксований, проте збитки продовжують зростати. Йдеться про забруднення ґрунтів, пожежі в лісах, що охопили не менше 624 га насаджень, забруднення атмосферного повітря та падіння рівня води на водосховищах.

Нагадаємо, у ніч з 9 на 10 лютого з 22:44 до 22:49 у Немишлянському районі Харкова пролунала серія вибухів. Тоді російські дрони «Шахед» влучили у базу нафтопродуктів. Пальне, що розливалося по вулицях, змішалося зі снігом і поширилося течією вниз до житлових будинків.

За інформацією міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, внаслідок ударів російськими «шахедами» по нафтобазі витекло близько 3 000 тонн нафти. За його даними, цією екологічною катастрофою завдано збитків на 30 млн грн, але міністр додає, що для остаточного підрахунку треба ще зробити певні аналізи та додаткові проби.

Читайте також

  • Повідомити про суму збитків розливу нафтопродуктів у Харкові неможливо — екоінспекція