Через дії Росії з початку повномасштабного вторгнення навколишньому середовищу України завдано шкоди на 2,2 трлн грн (близько 69,3 млрд доларів США), повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час марафону «Єдині новини».

Загалом відомо про понад 3800 випадків шкоди довкіллю України. Кожен з цих кейсів зафіксований, проте збитки продовжують зростати.

«Кожен громадянин може подивитися актуальні цифри на нашому офіційному застосунку та вебресурсі “Екозагроза”. Там є детальна інформація і знов таки ще раз закликаю кожного, хто так чи інакше бачить якісь випадки не тільки пов’язані з випадками збройної агресії, через нас застосунок повідомляти і таким чином долучитися до “батальйону” захисників довкілля», – сказав міністр довкілля Руслан Стрілець.

Останній з кейсів завдання збитків природі України у Харківській області – це витік нафтопродуктів у водойми спричинений російським обстрілом «шахедами» нафтобази 9 лютого 2024 року. Тоді понад 3000 тонн нафти потрапило в річки Харківщини —  Уди, Лопань, Немишля та Харків, а також потрапляння за течією в Сіверський Донець.

Нафтова пляма у річці в центрі Харкова / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Попередньо цією екологічною катастрофою завдано збитків на 30 млн грн, але міністр додає, що для остаточного підрахунку треба ще зробити певні аналізи та додаткові проби.

Україна працює над притягнення до відповідальності за злочини проти довкілля внаслідок війни. Вже 12 країн долучилися до Довкіллєвої декларації, ще більш як 30 заявили щодо готовності долучитися.

Читайте ще

У Харківській ОВА пояснили, чому паливо з нафтобази залило житлові будинки. Попередньо відомо, що паливо з нафтобази у Харкові потрапило у житловий сектор через руйнування захисних споруд, повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.