Київ готовий відправити в Харків допомогу — 30 апаратів ШВЛ, 50 генераторів, 10 пасажирських автобусів, повідомив міський голова столиці Віталій Кличко.

«Кияни висловлюють свою підтримку незламним мешканцям Харкова, який постійно зазнає нищівних ударів російських варварів. Сьогодні в Харкові день жалоби за загиблими внаслідок бомбового удару ворога по гіпермаркету “Епіцентр”. Кияни щиро співчувають родинам загиблих харківʼян», – додає у публікації мер Києва.

Він звернувся до всіх міжнародних партнерів, від яких залежить надання необхідного озброєння Україні. Зокрема, й ППО для Харкова, що розташований недалеко від кордону з Росією.

«Україні потрібна зброя, щоб захищатися й щоб відповідати агресору! Досить дискусій щодо того, чи повинна Україна мати змогу зупинити ворога, завдаючи удари по його території», – підсумував Кличко.

Подробиці російського обстрілу гіпермаркету «Епіцентр» у Харкові 25 травня

Вдень 25 травня російські війська завдали ударів по гіпермаркету в Харкові. На місці виникла масштабна пожежа. За словами міського голови Ігоря Терехова, всередині могло перебувати до 200 людей, проте пізніше ця інформація не підвтердилася. Росіяни обстріляли гіпермаркет двома керованими авіабомбами.

Приблизно о 17:45 пожежу будівельного гіпермаркету вдалося локалізувати. Тоді повідомлялося, що близько 16 людей вважаються зниклими безвісти після удару по «Епіцентру» в Харкові.

Рятувальники загасили пожежу в «Епіцентрі»: операція тривала 16 годин. За даними міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, російський обстріл забрав життя 12 осіб, ще 43 травмовано.

На місці авіаційного удару працював штаб слідчого управління поліції та криміналістична лабораторія. У громадян, родичів, які вже звернулися до поліції, відбирали біологічні зразки.

Начальник Слідчого управління Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов повідомив, що правоохоронці продовжують пошуки загиблих на місці російського удару по будівельному гіпермаркету «Епіцентр» 25 травня.

За його словами, вночі 27 травня на місці, де був відділ світильників, знайшли ще одне тіло — кількість загиблих збільшилася до 15. Також протягом ночі спеціалісти встановили особи ще двох загиблих.

На цю тему

«Деякі працівники загинули, бо виводили людей»: рятувальники усувають наслідки обстрілу гіпермаркету в Харкові — фоторепортаж. Вдень 25 травня російські війська завдали двох ударів керованими авіабомбами по будівельному гіпермаркету в Харкові. Всередині перебували цивільні люди – відвідувачі та працівники магазину. На місці виникла масштабна пожежа.