Британсько-американська гуманітарна організація «The HALO Trust», яка спеціалізується на розмінуванні, очищає від мін 29 ділянок у Харківській області.

Про це журналістам Ґвара Медіа у пресслужбі «The HALO Trust».

За словами регіонального операційного менеджера з розмінування у Харківській області Стівена Воллеса, деякі з цих ділянок вже пройшли очищення від мін, і зараз організація очікує на державний контроль якості. Після проходження перевірки ці ділянки також будуть передані місцевим громадам. Крім того, організація планує розміновувати ще 159 ділянок на Харківщині.

У травні 2024 року «The HALO Trust» передала у користування місцевим громадам 6 розмінованих ділянок загальною площею 120 тисяч квадратних метрів. Це перші землі, розміновані організацією на Харківщині з початку її діяльності в регіоні.

Розмінування в Харківській області

В області працює ряд міжнародних компаній, серед яких українські представництва «The HALO Trust», Данської Ради у справах біженців, «Швейцарського фонду з протимінної діяльності FSD» тощо, повідомив заступник начальника ХОВА Євген Іванов.

На Харківщині наразі працює понад 250 працівників «The HALO Trust», 100 працівників FSD та ще декілька груп інших міжнародних організацій, повідомив директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол.

За його словами, на відміну від урядових операторів розмінування, що здебільшого очищують критичну інфраструктуру та виїжджають на оперативні виклики, міжнародні компанії розміновують поля та інші земельні ділянки. 

Про те, як розміновують Харківську область, читайте у матеріалі Ґвара Медіа «Харківщина — найзабрудненіша мінами територія»: як відбувається розмінування регіону