На Харківщині міжнародна організація передала громадам розміновані ділянки — фото

Поліна Куліш - 08 Травня 2024 | 14:12

Міжнародна організація з гуманітарного розмінування The HALO Trust розмінувала та передала у користування 6 ділянок у Чугуївському та Ізюмському районах.

Про це повідомляє журналістка Ґвара Медіа.

Староста Петрівського Балаклійської громади Володимир Фоменко та голова Печенізької громади Олександр Гусаров підписали з The HALO Trust акт передачі у користування розмінованої землі. Церемонія передачі відбулася в Печенігах.

Голова Печенізької громади Олександр Гусаров ставить печатку на актах розмінування земельних ділянок / Фото: Поліна Куліш, Ґвара Медіа

Як зазначили в організації, Харківська область є найбільш забрудненою вибухонебезпечними залишками війни. Це перші ділянки, які розмінували на Харківщині. Розмінувальники очистили чотири ділянки у Петрівському та дві ділянки у Печенігах на площі майже 120 тисяч квадратних метрів.

Заступник регіонального менеджера The HALO Trust Богдан Гречко розповідає про методи розмінування ділянок / Фото: Поліна Куліш, Ґвара Медіа

Поблизу селища Петрівське фахівці розмінували під’їзні шляхи до лісу та ґрунтові дороги, які ведуть до навколишніх полів. У Печенігах розмінували ділянки пляжу поблизу річки Сіверський Донець.

Мапа розмінованих ділянок у Печенігах, поблизу річки Сіверський Донець / Фото: Поліна Куліш, Ґвара Медіа

The HALO Trust знешкоджує міни та вибухонебезпечні боєприпаси у 30 країнах світу протягом 36 років. HALO Ukraine працює на сході України з 2015 року. В організації зазначають, що їхня мета — рятувати життя, повертати землі громадам та сприяти відновленню країни. Після повномасштабного вторгнення команда розширила діяльність і тепер очищає землі в 6 прикордонних областях, зокрема Харківській. В українській команді працюють майже 1200 осіб, 30% – жінки. Зона роботи HALO Ukraine — цивільні території, які були окуповані або де проходили бойові дії: невеликі населені пункти, інфраструктурні об’єкти, дороги, поля та приватні господарства.

Демінерка Ліана показує один з методів розмінування. Дівчина, родом з Ізюмського району, долучилася до The HALO Trust у 2023 році. Вона хоче якнайшвидше очистити території Харківщини від мін та снарядів, аби вони стали безпечними /Фото: Поліна Куліш, Ґвара Медіа

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також

  • Розмінування прифронтових територій Харківщини. Один день із саперами — фото та відео
  • У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.