У Харківській області продовжують відновлювати електропостачання на деокупованих територіях. Наразі енергетики частково заживили два села Оскільської громади.

У селах Яремівка та Студенок тривають роботи з відновлення електропостачання. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації. 

На сьогодні в населених пунктах замінили 6 трансформаторів. Також у Яремівці відновили високовольтну лінію, яка живить село.

“Зараз триває ремонт розподільчих мереж – зі світлом вже майже третина села. У сусідньому з Яремівкою селі Студенок також тривають роботи з відновлення електропостачання: заживлено вже близько 70% споживачів”, – ідеться в повідомленні. 

Нагадаємо, вчора енергетики повернули світло в оселі жителів Черкаських Тишків Циркунівської громади. А минулого тижня фахівці відновили електропостачання до села Мосьпанове Малинівської громади. Також заживили населений пункт Вітрівка Балаклійської громади. Зараз без світла у Харківській області залишається 89 населених пунктів.

Відновлення живлення на Харківщині ускладнює густа замінованість територій. За словами Олега Синєгубова, наразі загальна площа замінованої або імовірно замінованої територій Харківської області складає близько 1,2 мільйона гектарів, на яких розташовані 447 населених пунктів. З березня на Харківщину направлені додаткові загони підрозділів ДСНС для розмінування. 

“Перш за все увага саперів буде зосереджена на знешкодженні об’єктів критичної інфраструктури, аби якнайшвидше відновити електропостачання на деокупованих територіях області”, – написали у ХОВА.

З початку деокупації громад розмінування потребувало 12 тисяч кілометрів ліній електропередач, на даний час фактично розміновано 17 % від їх загальної кількості. ЛЕП та інші об’єкти критичної інфраструктури підпадають під першу чергу розмінування. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол.

Читайте також:

  • На Харківщині відновлять сім шкіл, що постраждали внаслідок російського вторгнення
  • «Нам тут жити»: волонтери запустили збір для 146 саперних груп
  • Капітальне відновлення Харківщини: у Держагентстві розповіли, скільки мостів ремонтують

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.