З початку повномасштабного вторгнення зруйнували 25 переправ на Харківщині. В агентстві відновлення та розвитку інфраструктури зазначили, що наразі ремонтують п’ятий зруйнований міст.

«Наразі облаштовуємо будівельний майданчик та монтуємо елементи фундаменту. З міркувань безпеки локацію не називаємо. Як і на кожному інфраструктурному об’єкті, координуємо роботу з обласною військовою адміністрацією», — зазначили в агентстві.

Наразі проїзд забезпечують тимчасові переправи, які звели поряд зі зруйнованими мостами. Ще один міст аварійно відремонтувало.

Забезпечити належний проїзд необхідно для налагодження логістики між районами — особливо деокупованими. У першу чергу, для руху гуманітарних, оборонних та комерційних вантажів. Оскільки багатокілометрові об’їзди витрачають багато ресурсів.

До кінця травня планують відбудувати ще вісім мостів. Загалом, на відновлення 25-ти зруйнованих переправ необхідно 4,5 мільярди гривень. До кінця 2022 року влаштували 22–23 тимчасові переправи, ще дві добудували в цьому році.

Наразі фахівці працюють у районі кільцевої дороги Балаклії в напрямку зруйнованого мосту в Старому Салтові, у Федорівці, у напрямку Первомайську та поблизу Барвінкового. Також уже розпочали облаштування технологічної переправи поруч із мостом за Чугуєвом у бік Ізюма.

Від повномасштабного вторгнення РФ в Україну зруйновано чи пошкоджено 25,1 тисячі км доріг, з них на державних дорогах — 8,8 тисячі км.

Читати також:

  • У Харківській області відновили сполучення з двома селищними громадами завдяки відбудові мосту через річку Тетлега на маршруті Т-21-11 Чугуїв – Печеніги – Великий Бурлук.
  • Ремонтують сполучення між Харковом та Вовчанськом.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.