44,5% українців рідше ходять на шопінг через війну, а 35,1% — менше зустрічається з друзями, про це свідчать результати опитування Центру Разумкова, проведеного на замовлення медіа «Дзеркало тижня».

Разом із тим 24,6% опитаних стали більше спілкуватися в соцмережах. На конфлікти в соцмережах із початку повномасштабного вторгнення витрачають більше часу 12,2% опитаних. Ще 34,5% респондентів стали більше часу приділяти дітям, а 27% — батькам.

Серед опитаних 59,7% почали частіше переглядати новини. Водночас українці вважають, що саме перегляд новин та спілкування в соцмережах — найбільше псує настрій під час війни.

Найбільш спілкування з рідними та близькими вважають найбільш підбадьорливим 62% опитаних. Ще 9,5% українців позитивно налаштовується після спілкування з тими, хто на фронті та майже в такій же кількості (9,8%) — навпаки, псує настрій. 7,5% українців заявили, що їх ніщо не підбадьорює, і це третя за популярністю відповідь.

Стан здоров’я

  • Половина українців витрачає стільки ж часу на перевірку стану здоров’я та лікування, як і до війни. Проте майже кожен п’ятий опитаний став приділяти здоров’ю менше уваги.
  • У 14% респондентів скоротився час на секс, оскільки багато сімей розділені, у когось дружини перебувають за кордоном, або чоловіки на фронті, коментують дослідники.
  • У 48% респондентів час, який вони виділяють на сон, не змінився, а 40,9% українців стали спати менше, що вважають «тривожною тенденцією».

Читати також: Чи задовольняє держава потреби українських ветеранів – дослідження.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.