У понад 10 областях України сталися масові перебої зі світлом. Відключення на Харківщині пов’язують зі спрацюванням захисної автоматики.

У багатьох областях Україні сьогодні, 30 травня, відбулися масові відключення електроенергії. Наразі відомо про відсутність електропостачання у Харківській, Дніпропетровській, Полтавській, Черкаській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Миколаївській, Кіровоградській, Вінницькій областях та місті Києві. 

“Тимчасові відключення електроенергії в Харківській області пов’язані зі спрацюванням захисної автоматики. Відключення не пов’язані зі станом та працездатністю електричних мереж АТ “Харківобленерго”, – повідомила речниця “Харківобленерго” Марина Шевченко.

  • За інформацією ДТЕК У Києві сталося аварійне відключення світла у 15 будинках. Станом на зараз електропостачання повністю відновлене.

“Превентивні заходи були застосовані для збалансування системи. Автоматичне частотне розвантаження – це вимкнення частини споживачів у разі зниження частоти в електричних мережах нижче допустимого рівня. Чекаємо дозволу від диспетчера НЕК «Укренерго» про включення споживачів області після стабілізації ситуації”, – повідомили у Полтаваобленерго.

“За наявною інформацією, в обласному центрі знеструмлено понад 46 тисяч споживачів. Також погашена частина споживачів у Запорізькому районі”, – розповіли в Запоріжжяобленерго.

  • Масові відключення спостерігаються в Дніпропетровській, Херсонській, Кіровоградській областях та у самих обласних центрах. Миколаївщина також була знеструмлена, але станом на зараз, електропостачання відновлене. 

В Міненерго раніше заявили, що виробленої електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів, через негоду знеструмлено десятки населених пунктів у Дніпропетровській та Запорізькій областях.  Уночі ворог завдав масованого удару БпЛА, зокрема по Київщині. Влучань та пошкоджень об’єктів енергетичної інфраструктури не зафіксовано.

В Укренерго повідомили, що відключення відбулися через технічні причини та не пов’язані з дефіцитом потужності в енергосистемі.

“Близько 13.00 в енергосистемі аварійно відключилися декілька магістральних високовольтних ліній. Внаслідок цього дією протиаварійної автоматики були частково знеструмлені споживачі в низці областей. Наразі триває заживлення споживачів. Постачання електроенергії всім споживачам буде відновлено у найближчі години. Розпочато розслідування причин інциденту”, – ідеться в повідомленні.

Читайте також:

  • У двох селах на Ізюмщині відновили електропостачання
  • У Черкаських Тишках відновили енергопостачання

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.