16 травня цивільні потрапили під російський обстріл, коли намагалися виїхати з Вовчанська на Харківщині, у якому тривають бойові дії.

Про це повідомила пресслужба облпрокуратури.

За даними слідства, чотири цивільні мешканці намагалися виїхати з Вовчанська на автомобілі. Під час виїзду з міста вони потрапили під російський обстріл. 70-річний водій та 83-річна пасажирка загинули на місці від отриманих поранень. Дружина водія та інший пасажир дістали поранення.

Прокурори розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).

За даними поліції, 17 травня російські військові скинули на Вовчанськ щонайменше 22 авіабомби, обстрілювали місто з артилерії. Внаслідок цього загинули троє громадян, поранені семеро. Знищені житлові будинки, пошкоджено корпус Геріатричного пансіонату, приватні домоволодіння, паркани, надвірні будівлі, господарчі споруди, багатоквартирні будинки.

Нагадаємо, Харківська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за підозрою розстрілу російськими окупантами чоловіка з інвалідністю у Вовчанську.

Наступ РФ на півночі Харківщини

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський раніше зазначав, що основні зусилля російська армія зосередила на напрямку Стрілеча — Липці та на захоплені Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил український військ.

У північній частині Вовчанська російські військові беруть у полон цивільних. Росіяни не дозволяють мешканцям евакуюватися, повідомив Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. За даними поліції, російські військові, які намагалися закріпитись у місті, не дозволяли місцевим мешканцям евакуйовуватися: людей почали викрадати та зганяти до підвалів.

Також, поліції відомо про перші розстріли цивільних російськими військовими. Зокрема, один із мешканців Вовчанську намагався втекти пішки, відмовився виконувати команди росіян і вони його вбили.

Сергій Болвінов, начальник слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області, закликав жителів Вовчанська пробувати самостійно виходити з районів, де тривають бої, до моста, де є укриття і звідки поліція забиратиме людей.

З 10 травня з прикордонних населених пунктів на півночі Харківської області евакуйовано вже 9907 людей.