Під час евакуації місцевих жителів із Вовчанська росіяни почали «полювати» на цивільні та поліцейські автівки з FPV-дронів.

Про це розповів Сергій Болвінов, начальник слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області в ефірі Радіо Свобода.

Він закликав жителів Вовчанська пробувати самостійно виходити з районів, де тривають бої, до моста, де є укриття і звідки поліція забиратиме людей.

Болвінов зазначив, що станом на 16 травня до поліції надійшло 35 заявок від цивільних із проханням про евакуацію. Люди телефонують та просять їх вивезти.

За 15 травня поліції вдалося евакуювати з Вовчанського напрямку понад 200 людей, з Липецького — понад 180. На сьогодні на ранок була інформація і заявки про евакуацію 35 людей.

«Простіше кажучи, люди телефонують на 102, люди телефонують до волонтерів і прохають їх вивести. Людей, там звичайно, залишилося небагато. Однак, вони всі вони потребують нашої допомоги, тому що це в основному літні люди, які не можуть самостійно вийти із цього пекла. Тому для нас зараз це важливо», — сказав Болвінов.

Нагадаємо, що 14 травня Харківська обласна прокуратура відкрила справу щодо вбивства цивільного та ще одного зниклого.

За даними слідства, вбивство 46-річного мешканця відбулося в селі Стариця Вовчанської громади. Правоохоронці зазначили, що російський військовослужбовець впритул застрелив цивільного. У цей же день прокуратура зафіксувала ще один випадок озброєного нападу російських військових на мирного жителя. Наразі невідомо, де знаходиться чоловік.

Це не перший випадок. Російські військові на захоплених територіях Харківської області розстрілюють цивільних та волонтерів, зазначив начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.  

Днями двоє волонтерів на власній машині поїхали до Вовчанська, аби забрати місцеву родину. До адреси вони не доїхали. За попередньою інформацією та даними свідків, чоловіків розстріляли російські військові. Один з них, ймовірно, поранений, другий – не вижив.

Нагадаємо, під час наступальних дій російської армії у Вовчанській громаді військові РФ взяли в полон та досі утримують місцевих мешканців. 

Читайте також

  • У Вовчанській громаді загинули двоє місцевих через бойові дії.
  • «Там мій дім, я його своїми руками построїв». Евакуація з Вовчанська