Харківська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за підозрою розстрілу російськими окупантами чоловіка з інвалідністю у Вовчанську.

Про це повідомила пресслужба облпрокуратури.

Підставою стала публікація в телеграм-каналі журналіста Андрія Цаплієнка. В ній йшлося про те, що українські аеророзвідники під час моніторингу повітряного простору над Вовчанськом виявили тіло загиблої людини в інвалідному візку неподалік місцевої лікарні, яку захопили російські військові.

За версією правоохоронців, потерпілий намагався від’їхати від медзакладу, але російські військовослужбовці розстріляли його та кинули в інвалідному візку посеред розбитої вулиці.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом порушення законів війни, що призвело до вбивства (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України). Досудове розслідування у цій справі здійснює Управління Служби безпеки України в Харківській області.

Наступ РФ на півночі Харківщини

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський раніше зазначав, що основні зусилля російська армія зосередила на напрямку Стрілеча — Липці та на захоплені Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил український військ.

У північній частині Вовчанська російські військові беруть у полон цивільних. Росіяни не дозволяють мешканцям евакуюватися, повідомив Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. За даними поліції, російські військові, які намагалися закріпитись у місті, не дозволяли місцевим мешканцям евакуйовуватися: людей почали викрадати та зганяти до підвалів.

Також, поліції відомо про перші розстріли цивільних російськими військовими. Зокрема, один із мешканців Вовчанську намагався втекти пішки, відмовився виконувати команди росіян і вони його вбили.

Сергій Болвінов, начальник слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області, закликав жителів Вовчанська пробувати самостійно виходити з районів, де тривають бої, до моста, де є укриття і звідки поліція забиратиме людей.

З 10 травня з прикордонних населених пунктів на півночі Харківської області евакуйовано вже 9907 людей.