18 травня російські військові здійснили дві атаки на українські позиції в напрямках населених пунктів Липці та Вовчанськ, успіху не досягли.

Про це йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ.

Там зазначили, що українські військові намагаються відтіснити армію РФ у напрямку населеного пункту Глибоке. 18 травня на цьому напрямку втрати РФ склали 19 осіб живої сили та 10 одиниць військової техніки. За минулу добу на цьому напрямку російське військо втратило – до 200 осіб та 42 одиниці військової техніки.

Крім цього, на Куп’янському напрямку підрозділи українських військ відбивають дві атаки РФ у напрямку населеного пункту Берестове. Сили оборони продовжують штурмові дії в районах населених пунктів Синьківка і Терни, та мають частковий успіх в окремих районах, йдеться у повідомленні.

Наступ РФ на Харківському напрямку, 18 травня 2024 року / Фото: deepstatemap.live

Як раніше зазначав начальник ХОВА Олег Синєгубов, на Харківському напрямку відбулося дві спроби армії РФ прорвати оборону українських військ на напрямках Глибоке-Липці, Бугруватка-Стариця. Сили оборони в окремих районах ведуть штурмові дії, а також проводять заходи з прочісування місцевості. У районі Вовчанська українські підрозділи посилюють оборону з метою покращення тактичного положення.

Водночас на Купʼянському напрямку відбулося шість бойових зіткнень. Українські підрозділи відбили три атаки, тривають три бойові зіткнення на напрямках Кислівка – Іванівка й Крохмальне – Берестове.

Наступ РФ на півночі Харківщини

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Збройним Силам України вдалося стабілізувати ситуацію з наступом російських військ на півночі Харківської області. За його словами, найглибше просування окупантів вглиб українських територій становить 10 кілометрів.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський раніше зазначав, що основні зусилля російська армія зосередила на напрямку Стрілеча — Липці та на захоплені Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил український військ.

Начальник ХОВА Олег Синєгубов сказав, що окупанти також намагалися просунутись по Липецькому та Вовчанському напрямках, проте, за даними Генштабу ЗСУ, лінія фронту нині стабілізована, активне просування російських військ вглиб Харківської території зупинено. Українські сили вживають всіх заходів для подальшого стримання окупантів та протидії їхнім атакам.

Російські військові змогли захопити Лук’янці (на північний схід від Липців) та ближче просунулися до Липців, повідомили в ISW. Аналітики проаналізували геолоковані кадри, котрі опубліковані 15 травня, які свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися на південь від Лук’янців.