У Харківській області продовжуються обстріли прикордонних населених пунктів російською армією. 17 травня зафіксовано обстріли щонайменше 35 населених пунктів, включаючи Харків.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов під час брифінгу.

За його словами, у ніч на 17 травня Харків обстріляли російські війська дронами-камікадзе та ракетними системами С-300. Внаслідок обстрілів постраждала цивільна інфраструктура, житлові будинки та одне з цивільних підприємств транспортної інфраструктури. Поранених серед мирного населення не зафіксовано.

Синєгубов сказав, що окупанти також намагалися просунутись по Липецькому та Вовчанському напрямках, проте, за даними Генштабу ЗСУ, лінія фронту нині стабілізована, активне просування російських військ вглиб Харківської території зупинено. Українські сили вживають всіх заходів для подальшого стримання окупантів та протидії їхнім атакам.

Крім цього, на Куп’янському напрямку тривають обстріли та штурмові дії росіян, однак їм не вдається досягти успіхів — за добу захисники відбили близько 15 атак РФ у цьому районі.

Основні зусилля російська армія зосередила на напрямку Стрілеча — Липці та на захоплені Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил український військ, повідомив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Наступ на Харківщині

Нагадаємо, 10 травня Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

За прогнозами начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова, українські сили зможуть стабілізувати фронт на Харківщині протягом «трьох-чотирьох днів». Але він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

За даними Інституту вивчення війни, росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися вглиб області. Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію.

Під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном в Україні, Президент Володимир Зеленський заявив про потребу в засобах протиповітряної оборони, зокрема двох системах Patriot для захисту Харкова та Харківської області.