Військо РФ просунулося ближче до Липців, йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

Російські військові змогли захопити Лук’янці (на північний схід від Липців) та ближче просунулися до Липців.

Аналітики проаналізували геолоковані кадри, котрі опубліковані 15 травня, які свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися на південь від Лук’янців.

«ISW оцінює як точні останні повідомлення, що російські сили захопили населений пункт. Геолоковані кадри, що опубліковані 16 травня, показують, що російські війська просунулися ближче до Липців із північного сходу. Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися на глибину до 1,2 кілометра поблизу південної околиці Глибокого (на північ від Липців), хоча ISW ще не спостерігає доказів подальших російських здобутків у цьому районі», — зазначають у звіті.

Водночас РФ продовжувала наступальні дії на північ від Липців у районі Пильної, Лук’янців, Глибокого та поблизу самих Липців.

Також за даними аналітиків, росіяни просунулися в північну частину Вовчанська й «добилися незначних успіхів у північно-східній частині Стариці». Водночас Генштаб протягом 16 травня інформував, що ЗСУ контратакують у Вовчанську, не дають росіянам закріпитися на позиціях.

В Інституті вивчення війни також думають, що та обмежена сила, яку РФ використовує для наступальних операцій, ймовірно, уже «деградувала».

Наступ на Харківщині

Нагадаємо, 10 травня Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

За прогнозами начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова, українські сили зможуть стабілізувати фронт на Харківщині протягом «трьох-чотирьох днів». Але він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

За даними Інституту вивчення війни, росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися вглиб області. Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію.

Під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном в Україні, Президент Володимир Зеленський заявив про потребу в засобах протиповітряної оборони, зокрема двох системах Patriot для захисту Харкова та Харківської області.

Читайте також

  • Бійці харківської бригади відбили російський штурм в районі Липців