На Харківському напрямку відбулося 10 бойових зіткнень. Українські військові відбили 10 атак у районах населених пунктів Липці, Стариця та Вовчанськ Харківської області.

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ.

За їх даними РФ далі намагається прорвати оборону українських підрозділів на напрямку Шебекіно — Вовчанськ.У самому Вовчанську ситуація контрольована.

За добу армія РФ втратила 160 окупантів з особового складу та 21 одиницю озброєння та військової техніки.

На Куп’янському напрямку Силами оборони успішно відбито шість російських атак. В окремих районах українські війська проводять заходи з покращення тактичного положення.

Ще одне бойове зіткнення триває на напрямку Крохмальне — Берестове, однак ситуація контрольована.

Наступ на Харківщині

Нагадаємо, 10 травня Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

За прогнозами начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова, українські сили зможуть стабілізувати фронт на Харківщині протягом «трьох-чотирьох днів». Але він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

За даними Інституту вивчення війни, росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися вглиб області. Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію.

Під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном в Україні, Президент Володимир Зеленський заявив про потребу в засобах протиповітряної оборони, зокрема двох системах Patriot для захисту Харкова та Харківської області.

Читайте також

  • Бійці харківської бригади відбили російський штурм в районі Липців