Президент України Володимир Зеленський заявив, що Збройним Силам України вдалося стабілізувати ситуацію з наступом російських військ на півночі Харківської області. За його словами, найглибше просування окупантів вглиб українських територій становить 10 кілометрів.

Про це він повідомив під час зустрічі з журналістами, пише Українська правда.

«Головне на сьогодні – нашими Силами оборони ситуація стабілізована… На сьогодні наші Сили оборони стабілізували росіян там, де вони зараз знаходяться. Найглибша точка їх просування – 10 кілометрів. На напрямках деяких бригад ворога немає зовсім просування – і не було», — сказав Зеленський.

За його словами, він провів «предметну зустріч» з вищим військовим керівництвом, на якій обговорювалася ситуація на Харківщині. Президент зазначив, що в цьому регіоні діють «дуже потужні бригади» ЗСУ, а окремі напрямки посилили додатковими батальйонами з резерву.

Зеленський наголосив, що до «бетонної лінії оборони» армії РФ не дійшли, а дісталися лише до першої лінії українських військових, побудованої під обстрілами.

Головною ціллю російських військ на Харківщині залишається захоплення міста Вовчанськ та зони в радіусі 10 км навколо нього, підсумував Зеленський.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський раніше зазначав, що основні зусилля російська армія зосередила на напрямку Стрілеча — Липці та на захоплені Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил український військ.

Читайте також

Начальник ХОВА Олег Синєгубов сказав, що окупанти також намагалися просунутись по Липецькому та Вовчанському напрямках, проте, за даними Генштабу ЗСУ, лінія фронту нині стабілізована, активне просування російських військ вглиб Харківської території зупинено. Українські сили вживають всіх заходів для подальшого стримання окупантів та протидії їхнім атакам.

Синєгубов під час брифінгу сьогодні, 17 травня, пояснив, чому журналісти не можуть відвідувати будівництво фортифікаційних споруд у Харківській області. За його словами, рішення про відповідну заборону було прийняте Офісом президента та Міністерством оборони України.