Чи будуть зміни щодо цього рішення, наразі невідомо.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов під час брифінгу сьогодні, 17 травня, пояснив, чому журналісти не можуть відвідувати будівництво фортифікаційних споруд у Харківській області. 

За його словами, рішення про відповідну заборону було прийняте Офісом президента та Міністерством оборони України.

«У нас був час, коли ми публічно комунікували, робили виїзди журналістів на фортифікаційні споруди. Потім було прийняте відповідне рішення Офісу президента і Міністерства оборони щодо обмеження комунікації цього напрямку. Ми є вертикаллю виконавчої влади, реалізуємо політику міністерства тут, на місцях, тому було таке централізоване рішення», – запевнив Синєгубов.

Чи буде скасована заборона на відвідування будівництва фортифікаційних споруд журналістами, говорить голова ХОВА, поки невідомо. Однак обіцяє прокомунікувати це у разі змін.

Що відомо про фортифікаційні споруди

3 травня Міністерство оборони повідомило про завершення зведення фортифікацій на п’яти напрямках. Йдеться про п’ять областей, включно з Донецькою, де тривають активні бої.

На Харківщині роботи тривали на чотирьох напрямках — із півночі до сходу. «Сумський напрямок, північ прикордонна, північно-східний напрямок — Вовчанський, Куп’янський та Луганський на Ізюмщині. Ці напрямки є пріоритетними, де і ведеться будівництво фортифікаційних споруд. Робота буде продовжуватись. Ми маємо завдання від президента про нові напрямки. Вони мають на меті завадити ворогу в реалізації намірів на тих напрямках, що я зазначив», — сказав очільник ХОВА Олег Синєгубов.

На їх будівництво було виділено понад 1,7 мільярда гривень, з яких 72 мільйони з обласного бюджету.

11 травня командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський заявив, що на Харківщині першої лінії фортифікацій та мін просто не було.

«Ворог вільно увійшов у сіру зону, по всій лінії кордону, яка в принципі не мала бути сірою! За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільна крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 22-го» — сказав він.

Ситуацію щодо оборонних споруд також прокоментував керівник Центру протидії дезінформації РНБО України Андрій Коваленко:

«Стосовно оборонних рубежів хотів сказати, дуже багато маніпуляцій на цій темі. Просто хочу сказати, що ДЗОТи та інші оборонні рубежі безпосередньо на смузі кордону з ворогом будувати неможливо було б. Тому що вся техніка та всі інженери просто б знищувалися ворогом, його дронами, його артилерією. Лінії оборони вибудовані на Харківщині, вони є. Детальніше — дуже скоро. Деякі відео вже з’являлися, але детальніше розкажуть про них. І це, повірте, декілька ліній оборони. Дуже надійно».

Нагадаємо, що очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що на його доручення має відбутися засідання, де всі учасники будівництва фортифікаційних споруд в області прозвітують про виконані роботи.

Читайте також

  • Фортифікаційні споруди навколо Вовчанська будували, однак зводити їх було не просто — начальник МВА