Під час зведення захисних споруд, за словами голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, загинуло чотири будівельники.

Компанії, які зводили фортифікаційні споруди на Харківщині, подадуть звіти щодо виконаних робіт. Про це в ефірі телемарафону повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«30 одиниць техніки знищено, 4 загинуло та 15 будівельників поранено від обстрілів під час будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині», – зазначив він.

Начальник Харківської ОВА повідомив, що компанії, які працювали над зведенням фортифікаційних споруд на засіданні робочої групи «Прозорість та підзвітність», яка створена при обласній військовій адміністрації, сьогодні прозвітують щодо виконаних робіт.

Що відомо про фортифікаційні споруди

3 травня Міністерство оборони повідомило про завершення зведення фортифікацій на п’яти напрямках. Йдеться про п’ять областей, включно з Донецькою, де тривають активні бої.

На Харківщині роботи тривали на чотирьох напрямках — із півночі до сходу. «Сумський напрямок, північ прикордонна, північно-східний напрямок — Вовчанський, Куп’янський та Луганський на Ізюмщині. Ці напрямки є пріоритетними, де і ведеться будівництво фортифікаційних споруд. Робота буде продовжуватись. Ми маємо завдання від президента про нові напрямки. Вони мають на меті завадити ворогу в реалізації намірів на тих напрямках, що я зазначив», — сказав очільник ХОВА Олег Синєгубов.

На їх будівництво було виділено понад 1,7 мільярда гривень, з яких 72 мільйони з обласного бюджету.

11 травня командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський заявив, що на Харківщині першої лінії фортифікацій та мін просто не було.

«Ворог вільно увійшов у сіру зону, по всій лінії кордону, яка в принципі не мала бути сірою! За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільна крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 22-го» — сказав він.

Ситуацію щодо оборонних споруд також прокоментував керівник Центру протидії дезінформації РНБО України Андрій Коваленко:

«Стосовно оборонних рубежів хотів сказати, дуже багато маніпуляцій на цій темі. Просто хочу сказати, що ДЗОТи та інші оборонні рубежі безпосередньо на смузі кордону з ворогом будувати неможливо було б. Тому що вся техніка та всі інженери просто б знищувалися ворогом, його дронами, його артилерією. Лінії оборони вибудовані на Харківщині, вони є. Детальніше — дуже скоро. Деякі відео вже з’являлися, але детальніше розкажуть про них. І це, повірте, декілька ліній оборони. Дуже надійно».

Що відомо про наступ на Харківському напрямку

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

Очільник ХОВА зазначив, що по Вовчанському напрямку РФ задіяла броньовану техніку, яку українські захисники частково знищили, а інша частина відійшла назад. Ближче до Липців військові РФ намагалися зайти піхотою. Олег Синєгубов наголошує, що в такий спосіб РФ намагається «намацати» слабкі та сильні сторони на українських позиціях.

Наразі ведуться бої за прикордонне місто Вовчанськ. РФ задіяла значні сили для ведення наступу на місто в складі до 5 батальйонів та не рахується із власними втратами. У зведенні Генштабу зазначається, що за добу на цьому напрямку РФ втратила 100 окупантів.

Читайте також

Фортифікаційні споруди навколо Вовчанська будували, однак зводити їх було не просто — начальник МВА.