На черговому судовому засіданні щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна не змогли завершити стадію підготовчого засідання, оскільки новий відповідач по справі не прийшов. Суд перенесли на 11 січня 2024 року.

14 грудня відбулося підготовче засідання щодо законності знесення рейок на Весніна. Минулого разу суд дозволив додати до справи підконтрольне Харківській міськраді КП «Міськелектротранссервіс» як третю особу, а Департамент житлово-комунального господарства міськради додали до відповідачів. Відтак засідання знову перейшло на етап, де розглядається предмет спору та позивні вимоги.

На початку розгляду справи суддя запропонував сторонам примирення, однак ніхто не погодився.

Під час засідання активісти подали клопотання про залучення відповідей прокуратури та СБУ на запити про фіксацію пошкоджень на колії. Там відповіли, що не було.

Також позивачі подали клопотання про залучення обʼєднаних позовних вимог. Представники Харківської міської ради були проти, одна суд задовольнив обидва документи.

«Міськрада наголошує, що підготовче засідання не може бути завершено, оскільки не подано відозви, та через те, що немає представника департаменту житлового господарства. Та через те, що в обʼєднаних позовних вимогах міститься посилання на управління з будівництва, а не до департаменту. Також вони очікують відзив від департаменту», — пишуть активісти в телеграм-каналі.

У підсумку суд вирішив оголосити перерву в підготовчому засіданні та повторно викликати Департамент житлово-комунального господарства.

Наступне засідання буде вже наступного року, 11 січня на 10:00.

Що відомо про суд?

Уже 6 місяців троє харківських активістів Олексій Свід, Ірина Кравченко та Павло Храмов судяться з міськрадою, аби ті провели реконструкцію вулиці Весніна та повернули на неї трамвай.

Харків’яни переконані, що рейки з вулиці зняли «у піратський спосіб» — без дозвольних документів. Саме рішення про демонтаж колії було протиправним, вважають позивачі, бо проходила реконструкція під виглядом ремонту водогону. Але фактично це була реконструкція, бо проїжджа частина змінила вигляд. Це означає, що міськрада мала провести громадські обговорення, перш ніж щось робити на Весніна, а якщо їх не було, то реконструкцію можна вважати незаконною.

Перше судове засідання відбулося 28 червня. Тоді адвокат активістів подав клопотання, аби міська рада показала всі договори з підрядниками та технічну документацію. Однак досі їх не надали.

6 вересня під час суду розв’язували питання, які саме документи хочуть отримати позивачі від міської ради. Активісти надали перелік, який складався з 5 пунктів, а саме:

  • Рішення Харківської міської ради, на підставі якого проводили роботи;
  • Розпорядження відповідальних департаментів;
  • Документ, який вказує на джерело та об’єм фінансування робіт;
  • Уся проєктна документація на виконання робіт;
  • Документи, які встановлюють класи наслідків об’єктів будівництва.

Суд задовольнив клопотання та зобов’язав міськраду надати документи. Харківська міська рада надала частину документів.

8 листопада відбулося чергове засідання щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна у Харкові. Позивачі дізналися, хто демонтував колії та просять залучити їх як третю сторону КП «Міськелектротранссервіс».

Читайте також

  • На вулиці Мироносицькій відновлюють трамвайні колії — фото.