8 листопада відбулося чергове засідання щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна у Харкові. Позивачі дізналися, хто демонтував колії та просять залучити їх як третю сторону. Однак суд не задовольнив клопотання та переніс справу на 21 листопада, передають кореспонденти Ґвара Медіа.

Захисник позивачів Андрій Коломійцев розповів, що 25 жовтня, тобто за день до розгляду справи надійшла відповідь від КП «Міськелектротранссервіс», у якій підприємство повідомило, що демонтувало колії.

Відповідь від «Міськелектротранссервісу» / Фото: Поліна Куліш для Ґвара Медіа

Андрій Коломійцев зазначив, що це підконтрольне Харківській міськраді комунальне підприємство. Однак представники ХМР на минулих засіданнях говорили, що не знають, хто демонтував колії.

Після того, як з’явилася нова інформація, міськрада підтвердила, що відповідальним є КП «Міськелектротранссервіс», а саме директор Владислав Власенко, який підписав документ про необхідність демонтажу внаслідок пошкоджень колій через російські обстріли.

Адвокат позивачів просив змінити статус департаменту інфраструктури на співвідповідача, та залучити КП «Міськелектротранссервіс» як третю особу.

Суд відхилив клопотання та переніс засідання на 21 листопада, щоби позивачі мали змогу письмово обґрунтувати, чому це необхідно.

Що відомо про суд?

Троє харківських активістів Олексій Свід, Ірина Кравченко та Павло Храмов судяться з міськрадою, аби ті провели реконструкцію вулиці Весніна та повернули на неї трамвай.

Харків’яни переконані, що рейки з вулиці зняли «у піратський спосіб» — без дозвольних документів. Саме рішення про демонтаж колії було протиправним, вважають позивачі, бо проходила реконструкція під виглядом ремонту водогону. Але фактично це була реконструкція, бо проїжджа частина змінила вигляд. Це означає, що міськрада мала провести громадські обговорення, перш ніж щось робити на Весніна, а якщо їх не було, то реконструкцію можна вважати незаконною.

Перше судове засідання відбулося 28 червня. Тоді адвокат активістів подав клопотання, аби міська рада показала всі договори з підрядниками та технічну документацію. Однак досі їх не надали.

6 вересня під час суду розв’язували питання, які саме документи хочуть отримати позивачі від міської ради. Активісти надали перелік, який складався з 5 пунктів, а саме:

  • Рішення Харківської міської ради, на підставі якого проводили роботи;
  • Розпорядження відповідальних департаментів;
  • Документ, який вказує на джерело та об’єм фінансування робіт;
  • Уся проєктна документація на виконання робіт;
  • Документи, які встановлюють класи наслідків об’єктів будівництва.

Суд задовольнив клопотання та зобов’язав міськраду надати документи. Харківська міська рада надала частину документів.

Читайте також

  • Терехов прокоментував суд про знесення трамвайних колій на Весніна.
  • Переваги та недоліки трамваїв: досвід Європи та Харкова.
  • Ґвара Медіа провела опитування серед містян, чи підтримують вони рішення знесення трамвайних колій.