Представники міської ради надали суду частину документів, які просили активісти щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна.

Суд ухвалив рішення перенести засідання на тиждень, щоби позивачі змогли ознайомитися з документами.

Представниця міськради Гевел Ілона заявила, що змогла надати лише частину, оскільки не всі департаменти відповіли ще на її запит.

Що відомо про суд?

Троє харківських активістів Олексій Свід, Ірина Кравченко та Павло Храмов судяться з міськрадою, аби ті провели реконструкцію вулиці Весніна та повернули на неї трамвай.

Харків’яни переконані, що рейки з вулиці зняли «у піратський спосіб» — без дозвольних документів. Саме рішення про демонтаж колії було протиправним, вважають позивачі, бо проходила реконструкція під виглядом ремонту водогону. Але фактично це була реконструкція, бо проїжджа частина змінила вигляд. Це означає, що міськрада мала провести громадські обговорення, перш ніж щось робити на Весніна, а якщо їх не було, то реконструкцію можна вважати незаконною.

Перше судове засідання відбулося 28 червня. Тоді адвокат активістів подав клопотання, аби міська рада показала всі договори з підрядниками та технічну документацію. Однак досі їх не надали.

Про який маршрут йдеться?

До повномасштабного вторгнення трамвайний маршрут на вулиці Весніна з’єднував Індустріальний район із центром. До міськради була створена навіть петиція з проханням залишити колії, однак у травні минулого року, під час боїв навколо Харкова, комунальники почали їх прибирати.

У вересні внаслідок обстрілу міста під час ремонту на Весніна загинув один працівник. Роботи тоді продовжили, про це писали журналісти Суспільного.

Читайте також

  • Переваги та недоліки трамваїв: досвід Європи та Харкова.
  • Ґвара Медіа провела опитування серед містян, чи підтримують вони рішення знесення трамвайних колій.