На судовому засіданні щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна в Харкові, що пройшло 29 листопада, залучили третю особу КП «Міськелектротранссервіс». Наступний розгляд справи назначено на 14 грудня.

Тепер відповідачами є Харківська міська рада, Департамент інфраструктури ХМР, Департамент житлово-комунального господарства ХМР, а третьою особою долучають комунальне підприємство.

«Оскільки ми вже під час судового розгляду по суті дізналися, хто демонтував колії, то в нас змінилися вимоги та відповідачі. На наш погляд, так логічніше виглядає справа», — пояснює адвокат позивачів Андрій Коломійцев.

Відповідно змінилися основні вимоги, тепер додалася вимога — бездіяльність. «Оскільки міська рада каже, що не має ніякого відношення до демонтажу, то в нас додалася нова вимога. Якщо вони щось робили — це незаконно, а якщо не робили, то все одно не законно. Тепер ми знову переходимо на стадію підготовчого провадження», — уточнив адвокат.

Що відомо про суд?

Уже 6 місяців троє харківських активістів Олексій Свід, Ірина Кравченко та Павло Храмов судяться з міськрадою, аби ті провели реконструкцію вулиці Весніна та повернули на неї трамвай.

Харків’яни переконані, що рейки з вулиці зняли «у піратський спосіб» — без дозвольних документів. Саме рішення про демонтаж колії було протиправним, вважають позивачі, бо проходила реконструкція під виглядом ремонту водогону. Але фактично це була реконструкція, бо проїжджа частина змінила вигляд. Це означає, що міськрада мала провести громадські обговорення, перш ніж щось робити на Весніна, а якщо їх не було, то реконструкцію можна вважати незаконною.

Перше судове засідання відбулося 28 червня. Тоді адвокат активістів подав клопотання, аби міська рада показала всі договори з підрядниками та технічну документацію. Однак досі їх не надали.

6 вересня під час суду розв’язували питання, які саме документи хочуть отримати позивачі від міської ради. Активісти надали перелік, який складався з 5 пунктів, а саме:

  • Рішення Харківської міської ради, на підставі якого проводили роботи;
  • Розпорядження відповідальних департаментів;
  • Документ, який вказує на джерело та об’єм фінансування робіт;
  • Уся проєктна документація на виконання робіт;
  • Документи, які встановлюють класи наслідків об’єктів будівництва.

Суд задовольнив клопотання та зобов’язав міськраду надати документи. Харківська міська рада надала частину документів.

8 листопада відбулося чергове засідання щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна у Харкові. Позивачі дізналися, хто демонтував колії та просять залучити їх як третю сторону КП «Міськелектротранссервіс».

Читайте також

  • Рейки, які демонтували на вулиці Весніна, не були пошкоджені — прокуратура.