30 квітня відбудеться апеляційний суд щодо рішення суду, який визнав незаконність демонтажу трамвайних колій.

Про це повідомив адвокат позивачів Андрій Коломійцев.

Початок засідання о 9:30 30 квітня в Харківському апеляційному адміністративному суді.

«Буде перегляд ухваленого рішення. Жодні нові обставини розглядатися не можуть. Очікуємо, що рішення вистоїть (як мінімум, хотілося б) і далі будемо рухатись по його виконанню, залежно від реагування Харківської міськради», — зазначив Андрій Коломійцев.

Нагадаємо, що минулого тижня Харківська міськрада та Департамент інфраструктури подали апеляції на рішення суду, який визнав незаконність демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна.

Що відомо про суд?

З 8 серпня 2023 року троє харківських активістів Олексій Свід, Ірина Кравченко та Павло Храмов судяться з міськрадою, аби ті провели реконструкцію вулиці Весніна та повернули на неї трамвай.

Харків’яни переконані, що рейки з вулиці зняли «у піратський спосіб» — без дозвольних документів. Саме рішення про демонтаж колії було протиправним, вважають позивачі, бо проходила реконструкція під виглядом ремонту водогону. Але фактично це була реконструкція, бо проїжджа частина змінила вигляд. Це означає, що міськрада мала провести громадські обговорення, перш ніж щось робити на Весніна, а якщо їх не було, то реконструкцію можна вважати незаконною.

Перше судове засідання відбулося 28 червня. Тоді адвокат активістів подав клопотання, аби міська рада показала всі договори з підрядниками та технічну документацію. Однак досі їх не надали.

6 вересня під час суду розв’язували питання, які саме документи хочуть отримати позивачі від міської ради. Активісти надали перелік, який складався з 5 пунктів, а саме:

  • Рішення Харківської міської ради, на підставі якого проводили роботи;
  • Розпорядження відповідальних департаментів;
  • Документ, який вказує на джерело та об’єм фінансування робіт;
  • Уся проєктна документація на виконання робіт;
  • Документи, які встановлюють класи наслідків об’єктів будівництва.

Суд задовольнив клопотання та зобов’язав міськраду надати документи. Харківська міська рада надала частину документів.

8 листопада відбулося чергове засідання щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна у Харкові. Позивачі дізналися, хто демонтував колії та просять залучити їх як третю сторону КП «Міськелектротранссервіс».

14 грудня відбулося підготовче засідання щодо законності знесення рейок на Весніна. Минулого разу суд дозволив додати до справи підконтрольне Харківській міськраді КП «Міськелектротранссервіс» як третю особу, а Департамент житлово-комунального господарства міськради додали до відповідачів. Відтак засідання знову перейшло на етап, де розглядається предмет спору та позивні вимоги.

19 січня 2024 року суд визнав, що реконструкція не була законною.

Читайте також

  • Харківська міськрада оскаржує провадження активістки щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна.