Прокуратура завершила спеціальне досудове розслідування щодо співробітника ФСБ РФ, якого звинуватила в порушенні законів та звичаїв війни, вчинених за попередньою змовою групою осіб.

Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.

Фігурант — уродженець та мешканець Московської області, співробітник 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ РФ. На початку повномасштабного вторгнення РФ його відправили до окупованого Вовчанська, де за вказівкою керівництва він мав придушувати рух опору та проводити «профілактику» з проукраїнськи налаштованими громадянами.

За даними слідства, у квітні 2022 року працівник ФСБ РФ спільно ще з десятьма російськими військовими у Вовчанську зупинили автомобіль місцевого мешканця. Росіяни підозрювали постраждалого у співпраці із ЗСУ, СБУ та в передачі дислокацій місць російської армії.

Вони наказали чоловіку рухатись на власному авто за повідомленим маршрутом у супроводі двох російських військових, які сказали: «Без резких движений, или будем стрелять».

Прибувши до місцевої прокуратури, де була облаштована катівня, вони силоміць затягнули чоловіка до підвалу, де, крім нього, ще було понад десять незаконно затриманих людей.

Під кураторством працівника ФСБ РФ постраждалого «допитували» та катували: привʼязали до мочок вуха дроти та били струмом, а також пиляли напилком зуби. Затриманого били по всьому тілу, не давали питну воду, а серед їжі періодично була каша, яку окупанти приносили у технічному відрі.

Обвинувачений, за даними слідства, не тільки віддавав накази на жорстоке поводження, а й особисто брав участь у катуваннях. Чоловіка незаконно утримували 86 діб. Постраждалому вдалося втекти від окупантів — він переплив річку та дістався території, підконтрольній Україні.

Обвинуваченого оголошено у розшук. Йому передбачене позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Ідентифікація всіх фігурантів, причетних до злочину, триває.

Спилював зуби та катував мешканців Харківської області: судитимуть працівника ФСБ РФ / Фото: Харківська обласна прокуратура
Спилював зуби та катував мешканців Харківської області: судитимуть працівника ФСБ РФ / Фото: Харківська обласна прокуратура

Катівні Харківщини

З моменту деокупації Харківщини правоохоронці виявили в області 28 катівень. Це найбільша кількість по Україні. Три з них лишаються не задокументованими через те, що розташовані в інтенсивно обстрілюваних населених пунктах на кордоні з РФ.

Офіційно потерпілими від рук російських військовослужбовців в Куп’янській катівні визнано 67 людей, однак поліціянтам відомо про тортури більш ніж 150 потерпілих віком від 16 до 65 років. Саме таку кількість людей тримали в ізоляторі. Серед них були школярі, пенсіонери, вчителі, директори місцевих підприємств та фермери.

Читайте також

  • Ексочільницю окупаційної «Роспошти» в Ізюмі засудили на 11 років
  • СБУ повідомила про підозру харків’янину за виправдовування збройної агресії РФ
  • Готувала удари РФ по Харківщині: СБУ затримали підозрювану