З 11 до 17 квітня включно на Харківщині зведені підрозділи вибухотехніків розмінували 285 гектарів території.

Піротехніки у Харківській області за тиждень знищили 3 114 вибухонебезпечних предметів. За цей час вони обстежили 225 гектарів сільгоспугідь та 13 об’єктів. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

«Сапери розмінували 1,7 кілометра газопроводу та майже 27 кілометрів ліній електропередач. До електромережі підключили 89 абонентів та 286 повторно», – ідеться в повідомленні.

За минулий день, 17 квітня, піротехніки розмінували 48 гектарів території, 37 гектарів сільськогосподарських угідь і 5,5 кілометра ліній електропередач. Зокрема, знищили 699 вибухонебезпечних предметів.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також