44-річну жінку, яка очолила «Роспошту» під час окупації Ізюма на Харківщині, засудили до 11 років за ґратами.

Про це повідомив речник СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

За даними правоохоронців, після призначення на посаду, жінка «залучила до штату “Роспошти” однодумців». Засуджена провела «установчі збори», де закликала підлеглих підтримати Росію у війні проти України та забезпечити безперебійний поштовий зв’язок з РФ. За таку співпрацю вона обіцяла гроші та лояльне ставлення з боку окупантів.

Засуджена / Фото: Харківська обласна прокуратура

У СБУ зазначають, що жінка організувала передачу майна місцевого відділення «Укрпошти» на баланс окупаційної адміністрації РФ.

«За даними слідства, саме за її вказівкою здійснювали примусову роздачу місцевим жителям пропагандистських видань рф, зокрема російської газети “червона зірка”», — йдеться в повідомленні.

Після деокупації Ізюма засуджена переховувалася, повідомляє СБУ. Співробітники служба затримали її в лютому 2023 року.

Її визнано винною за ч. 4, 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) і призначено 11 років тюрми з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на 15 років.

Читайте також

  • Служба безпеки затримала жінку, яка за їхніми даними, перейшла з відділення «Укрпошти» працювати до філії «Роспошти», яка діяла під час окупації Ізюма.