Помічники ветеранів, які зараз проходять навчання, будуть працевлаштовані в сервісному офісі в справах ветеранів.

Про це повідомив Олег Пуль, начальник управління в справах ветеранів Харківської ОВА під час брифінгу.

Сервісний офіс у справах ветеранів — це установа, у якій працюватимуть помічники ветеранів, створена на базі наявних комунальних установ або комерційних підприємств, які є в громадах та на базі центрів, які зараз утворюються.

«Важливо, що держава бачить необхідність у продовженні цього проєкту. Оскільки Законом України про державний бюджет на наступний рік, передбачено забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу з військової служби до цивільного життя. Міністерство ветеранів виступає головним розпорядником субвенції», — зазначив Олег Пуль.

Помічник ветерана

Цей проєкт реалізується на рівні громад та його основною метою є впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя. Він передбачає створення у громадах Сервісних офісів у справах ветеранів.

В рамках проєкту буде здійснюватися індивідуальний супровід ветерана за принципом «рівний-рівному». Тобто, помічниками будуть насамперед власне ветерани, члени їхніх родин чи родин загиблих воїнів. До кінця року планують залучити 550 помічників, які зможуть допомагати 55 тисячам ветеранів (із розрахунку 1 помічник на 100 ветеранів).

1 липня проєкт впроваджено у Вінницькій, Львівській, Миколаївській та Дніпропетровській областях України. У жовтні Інститут помічника ветерана розширили на Закарпатську, Полтавську, Сумську, Харківську, Київську область та на місто Київ.

У Харкові помічники вже розпочали навчання у центрі ветеранського розвитку Харківського університету ім. Каразіна в офлайн-режимі.

У програмі для помічників ветеранів навчають:

  • державної політики підтримки ветеранів війни та демобілізованих людей;
  • психологічних та комунікативних стратегій у роботі з ветеранами та членами їх сімей;
  • можливостей професійної адаптації ветеранів до цивільного життя;
  • засад роботи фахівця із супроводу ветерана.

Перша група складається з 9 людей, усього із жовтня подалося 25. Більшість — з Харківської громади.

Експериментальний проєкт діє у восьми громадах області: Богодухівській, Валківській, Балаклійській, Красноградській, Лозівській, Пісочинській, Харківській та Чугуївській.

Експериментальний проєкт розпочне діяльність із 2024 року на Харківщині.

Помічниками можуть стати ветерани, а також члени родини ветеранів або загиблих на фронті, які мають мінімальний рівень освіти.

Кількість помічників ветеранів розраховується на ветеранів усіх збройних конфліктів, проте супроводжуватимуть вони лише ветеранів війни з Росією, що триває, каже Олег Пуль. Помічників набирають із розрахунку один фахівець на 100 ветеранів.

Читайте також

  • У Харкові роботу розпочинає проєкт «Адмінсервіс. “Ветеран”»