Витоку небезпечних речовин у річку Сіверський Донець вдалося запобігти. Наразі всі показники в нормі, а також є позитивна динаміка зниження вмісту нафтопродуктів у річках Немишля, Харків, Лопань, Уди.

Про це повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов.

Крім цього, на 14 локаціях встановили 261 метр бонових загороджень та застосували 4,3 тисячі літрів сорбенту. У резерві — ще 40 тисяч літрів сорбенту та 364 метри загороджень.

«Очищено ґрунт на 5 вулицях та відновлено 6,5 тис. м. кв. дорожнього покриття. Силами міськради триває очищення території 35 приватних будинків. Планується заміна ґрунту. Моніторимо показники питної води. Лише на двох вулицях міста, безпосередньо на місці пожежі, відключені від централізованого водопостачання 4 колонки. Місцевим жителям організовано підвіз питної води», — розповів голова ХОВА.

Від ООН, посольства Швейцарії, «Укргазвидобування» отримали 45 тисяч літрів сорбенту та 625 метрів бонових загороджень.

Також домовились з UNICEF щодо часткового фінансування обстеження довкілля в межах зони потенційного забруднення. Зараз розробляють покроковий масштабний план щодо цієї ситуації.

Що відомо про удар по нафтобазі

У ніч з 9 на 10 лютого з 22:44 до 22:49 у Немишлянському районі Харкова пролунала серія вибухів. Тоді російські дрони «Шахед» влучили у базу нафтопродуктів. Пальне, що розливалося по вулицях, змішалося зі снігом і поширилося течією вниз до житлових будинків.

Поліція відкрила кримінальне провадження: слідство має встановити, чи законно нафтобаза розташована поблизу житлових будинків, яка максимальна кількість палива законно могла бути там та хто її власник.

«Внаслідок ударів російськими «шахедами» по нафтобазі за тими даними, які нам дала держекоінспекція, витекло близько 3 000 тонн нафти, яка потрапила у річки Харківщини – це річки Уди, Лопань, Немишля та Харків. Нафта забруднила ґрунти та водойми навколо території влучання. Приблизно площа водної поверхні забрудненої нафтопродуктами складає 780 000 м²», – розповів очільник Міндовкілля Руслан Стрілець.

Читайте також

  • Харківщина в трійці найбільш постраждалих екологічно областей через війну з РФ.