Ігор Терехов переконаний у тому, що українські військові відіб’ють наступ росіян на Харків.

Про це він висловився в ефірі нацмарафону.

«Що стосується планів ворога, то хочу нагадати вам, що починаючи з початку війни, наш ворог намагався захопити Харків та всю Україну. Але цим планам не вдалося здійснитися. Я впевнений у тому, що сьогодні наші військові підготовлені, що вони витримають усі ці атаки, можливі атаки російських агресорів», — прокоментував Ігор Терехов.

На його думку, харків’ян важко налякати й настрої міста залишаються стабільними — ніхто з міста не виїжджає.

«Дійсно, була частина, яка напередодні свят переїхала в інші міста, потім повертається, бо відсвяткували Великдень. Хочу нагадати, що на жаль на Великдень були такі потужні обстріли міста Харкова й були руйнації. До речі, хочу сказати, що комунальне підприємство зараз впоралося з усіма викликами. Ми продовжуємо працювати, щоб люди могли більш нормально жити в цих домівках. Що стосується настрій, то є певний спокій у харків’ян. Оскільки є робота, можливість працевлаштування, звісно, важко з введеними відключеннями графіків світла. Проте підприємці переходять на генератори. Я дуже вдячний, бо ніхто не втік, нічого не зачинилося. Бізнес продовжує працювати», — додав мер Харкова.

Ігор Терехов також нагадав, що для підтримки бізнесу, на сесії міськради прийняли рішення про скасування місцевих податків та зборів, які стосуються орендної плати, податки на нерухомість тощо.

Що відомо про наступ на Харків

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що російські війська перекидають війська до Курської області т готують угруповання для можливого наступу на Харків. Водночас достатньої кількості сил для взяття українського міста у них немає.

Москва, зокрема, передислокувала батальйон 76-ї повітряно-десантної дивізії до Курської області. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 5 травня заявив, що в Белгородській, Курській і Брянській областях російські військові стягнули близько 50 тисяч осіб у складі Північного угруповання військ.

За даними українських спецслужб, Росія має план щодо захоплення Харкова чи Сум, сказав командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенанта Олександр Павлюк в інтерв’ю The Times.

Водночас у ЗСУ не знають, наскільки ці плани серйозні й чи можуть росіяни їх реалізувати.

«Наші спецслужби кажуть, що в росіян дійсно є план взяття Харкова чи Сум, але ми не знаємо, наскільки ці плани серйозні та чи здатні вони їх реалізувати тими силами, які вони мають у своєму розпорядженні», — сказав він.

Павлюк також додав, що росіяни планують захопити й Запорізьку область, але українські війська робитимуть усе, щоб це не вдалося реалізувати. Для цього Україні необхідна зброя, наголосив Командувач.

Читайте також

  • Армія РФ намагається наступати в районах трьох сіл на Харківщині — Генштаб