Рішення Ради оборони стосується дошкільної, шкільної, фахової, передвищої, вищої освіти.

На засіданні Ради оборони області 7 липня було ухвалено рішення про відновлення офлайн навчання у закладах освіти на Харківщині. Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної військової адміністрації.

Для того, аби навчаний заклад повернувся до очної системи, у ньому повинно бути облаштоване спеціалізоване укриття, що відповідає вимогам законодавства, готовність системи оповіщення та інше.

«Наголошую, наявність спеціальних укриттів, що відповідають вимогам ДБН, готовність системи оповіщення, визначення шляхів евакуації, створення запасів води та медикаментів, проведення уроків безпеки щодо дій у разі повітряної тривоги є обовʼязковою вимогою», – зазначив голова ХОВА Олег Синєгубов.

За умови реалізації цих заходів – засновники закладів освіти та їх керівники мають визначити формат навчання у своїх закладах. Рішення Ради оборони стосується дошкільної, шкільної, фахової, передвищої, вищої освіти.

Яка ситуація з укриттями в Харкові та області

За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, станом на середину червня 2023 року до освітнього процесу в очній формі навчання готові 19 125 закладів освіти, що становить 67,81%.

За результатами перевірок у Харкові 6% укриттів не відповідають встановленим нормам. З трьох видів укриттів, які є в Харкові, найгірша ситуація — з протирадіаційними. Загалом, облаштування укриттів у навчальних закладах міста оцінюється у 6 мільярдів гривень.

Цьогоріч держава виділила 224 мільйони гривень на облаштування укриттів у Харківській області. У Харкові 13 червня на ремонт сховищ міська рада виділила додаткові 47 мільйонів гривень. 

Читати також:

  • У Харкові звільнили відповідального за неналежний стан укриттів.
  • Б’ють по навчальних закладах. Росіяни зруйнували чверть шкіл в Ізюмському районі на Харківщині.
  • Терехов прокоментував звільнення відповідального за облаштування укриттів у Харкові.