На території Ізюмського району зруйновано внаслідок обстрілів РФ 16 шкіл, тоді як ще 37 пошкоджено.

За словами начальника Ізюмської РВА Степана Масельського навчання в районі після деокупації відбувається дистанційно.

«16 з 63 шкіл повністю зруйновано що становить 25% від загальної кількості, ще 37 пошкоджені, інші 10 потребують незначного ремонту. З 52 дитсадків зруйновано шість, пошкоджені – 29, 13 – потребують ремонту», — коментує очільник району.

У Харківській області внаслідок дій російських окупантів станом на 24 травня 2023 року постраждали 713 закладів освіти. Зокрема, зруйновано або пошкоджено 335 шкіл.  Понад сорок з них повністю зруйновані.

Попри це в регіоні планують поступово повертатися до навчання офлайн: передусім це стосуватиметься Лозівського, Красноградського та частини Богодухівського району, також розглядається Харків.

Збільшення кількості школярів

До Харкова та області повертаються сім’ї разом з дітьми. Як зазначав раніше голова департаменту науки та освіти Харківської ОВА Олексій Литвинок, динаміка руху дітей майже у всіх районах позитивна, порівняно з минулим роком. Тоді станом на 1 вересня нараховувалося 240 тисяч школярів різного віку, цьогоріч очікують збільшення показника на 10-12%.

Негативною вона залишається лише у Куп’янському та частинах Ізюмського, Чугуївського і Харківського районів. Це ті райони, що сильно постраждали під час окупації або знаходяться поряд із кордоном РФ.

Читайте ще

  • У Балаклії та Ізюмі продовжують відбудову зруйнованих медзакладів.
  • У школах Харкова планують впровадити комбіноване навчання. У закладах освіти міста активно ремонтують укриття.
  • Модульні заклади освіти можуть стати альтернативою зруйнованим школам в Україні.