Турецька компанія «Bayraktar» отримала ліцензії на виробництво ударних безпілотників Bayraktar TB2 та Akıncı в Україні. Завод має запрацювати у 2025 році, пише турецьке видання Akit.

Загальний обсяг інвестицій, запланованих на будівництво фабрики, становить 95,5 млн доларів.

Халук Байрактар, генеральний менеджер Baykar, заявив, що для цього у Києві зареєстрували ТОВ «Авіа Венчурс» у 2019 році. Вона отримала ліцензію на імпорт-експорт продукції військового призначення. Він також зазначив, що тривають будівельні роботи на місці майбутнього заводу.

Реалізації проєкту сприяла угода, підписана в лютому 2022 року між урядами України та Туреччини. Угода передбачає спеціальні податкові та митні пільги для турецьких інвесторів в аерокосмічний сектор України до січня 2035 року.

Військовий БПЛА Bayraktar KIZILELMA пройшов технічні випробування. Він оснащений турбореактивним двигуном АІ-25ТЛТ українського виробництва. 27 березня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган показав, як він виглядає.

Зокрема, Ердоган опублікував фото із новою розробкою турецької компанії. До процесу долучилися й українська компанія «Мотор Січ», яка власне і виробила двигун АІ-25ТЛТ.

Читайте також

  • Зеленський підписав закони, які скасовують податки на комплектуючі для дронів. Імпортерів звільняють від оплати матеріалів, вузлів, агрегатів, устаткування та комплектуючих для БПЛА на час воєнного стану.