Компанія Baykar надасть чотири безпілотники безкоштовно, таким чином заощаджені 600 мільйонів гривень фонд передасть на інші потреби.

Гроші, які благодійний фонд Сергія Притули зібрав на безпілотники Bayraktar, перенаправлені на купівлю супутника і доступу до бази даних компанії ICEYE. Про це Притула розповів у своєму Telegram-каналі.

«Українці, ви — космос! На сьогодні ICEYE володіє найбільш розвиненою технологією радарної супутникової зйомки. Цей договір – це серйозний крок у забезпеченні критичних потреб Українського уряду у даних спостереження і суттєва допомога нашим Збройним силам», – йдеться у повідомленні Благодійного Фонду Сергія Притули.

У червні фонд розпочав збір коштів на три безпілотники Bayraktar, які збиралися закупити для Повітряних сил ЗСУ. Планувалося зібрати 500 млн грн за тиждень, але вже за добу вдалося отримати 366 млн. Уже 24 червня вдалося зібрати 600 млн гривень і цих коштів достатньо для купівлі чотирьох безпілотників. Згодом компанія Baykar повідомила, що надасть безпілотники безкоштовно.

Зазначимо, що Польща також збирала кошти на безпілотник. У липні полякам вдалося зібрати понад 22.7 млн злотих (близько 180 млн гривень) за декілька днів. Так багато осіб хотіли долучитися до акції на фінішній прямій, що сервери платформи неодноразово зависали.