Представники кластеру з питань житла та непродовольчих товарів при Управлінні Верховного комісара ООН допоможуть Харківщині з паливом та нагрівальними приладами.

Про це розповів заступник голови ХОВА Михайло Харнам. Під час зустрічі представників, обговорили питання відновлення інфраструктури в регіоні.

За словами заступника, в області пошкоджено майже 3 тисячі житлових будинків, понад 4,5 тисячі приватних садиб та 1,5 тисячі об’єктів життєзабезпечення. 

«Звичайно ми максимально намагаємось відновлювати пошкоджені агресорами об’єкти. Поновлюємо вікна, ремонтуємо дахи, фасади та інженерні комунікації. Але потреба в закупівлі матеріалів, необхідних для ремонту значно перевищує можливість бюджету і державного, і місцевих громад. Тож будь-яка стороння підтримка вкрай потрібна і вкрай важлива для нашого регіону», – зазначив він.

Кластер ООН планує допомогти регіону з ремонтом центрів для внутрішніх переселенців, орендою житла для громадян та займається розповсюдженням непродовольчих товарів. А на холодний сезон збираються виділити нагрівальні прилади, палива, утеплення колективних центрів та будинків.

Партнерами проєкту є представники Норвезької ради у справах біженців в Україні Роман Момот та Олександр Грабар. Вони планують відкрити свій офіс у Харкові, щоб якісніше реагувати на потреби громадян

Це не єдина організація, яка допомагає Харків’янам. Ще декілька міжнародних організацій зголосилися допомогти місту у важкі часи та готові профінансувати заміну вікон та дверей.