У Балаклійській та Ізюмській лікарнях тривають відновлювальні роботи. Самі медзаклади продовжують обслуговувати пацієнтів.

У клінічній багатопрофільній лікарні в Балаклії, яка зазнала руйнувань внаслідок російських обстрілів, тривають ремонтні роботи. З моменту деокупації більшість приміщень були відновлені, проте ремонту потребують дитяче та неврологічне відділення. Про це під час брифінгу повідомив начальник районної військової адміністрації Степан Масельський.

Під час окупації Балаклії російські військові пограбували Балаклійську лікарню. Частину обладнання знайшли в Куп’янську та повернули до медзакладу.

«На сьогодні ми закінчуємо ремонт реанімаційного відділення. Балаклійська лікарня надає послуги на рівні довоєнного часу», – розповів пан Степан.

Нагадаємо, російські військові двічі обстрілювали лікарню. Перший раз окупанти завдали авіаудару наприкінці лютого, а вдруге – 2 квітня. 

Ізюмська центральна міська лікарня продовжувала працювати під час окупації і теж зазнала руйнувань. У результаті обстрілу було пошкоджено приймальне відділення та операційний блок. Тому наразі медикам доводиться об’єднувати відділення та ділитися приміщеннями.

Після деокупації про цю лікарню дізналися далеко за межами України. Відомі актори та музиканти задонатили 250 тисяч євро. Благодійники з-за кордону та всієї України завезли обладнання. Проте потрібно продовжувати відбудову, а тому зараз місцева влада та сама лікарня шукають партнерів та донорів, які готові долучитися до відновлення медзакладу.

«З осені ми замінили вікна, запустили котельню та подали тепло у приміщення лікарні. Паралельно розробляється проєктно-кошторисна документація на відновлення та проводиться збір коштів. Сподіваємося, що зможемо розпочати ремонтні роботи вже в цьому або на початку наступного року», – розповів начальник Ізюмської РВА.

За словами голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, на відбудову Ізюмської лікарні потрібно 30 мільйонів євро.

Читати також:

  • У Дергачах на Харківщині відбудують 17 житлових будинків.
  • Терехов розповів про результати конференції #URC2023 для Харкова.