Після низки перемовин з ООН та міжнародними організаціями щодо проблеми з розмінуванням території, Швейцарська компанія планує допомагати Ізюмщині і вже розпочала свою роботу.

Про це повідомив начальник Ізюмської районної військової адміністрації Степан Масельський на брифінгу.

Планують, що додасться чотири розрахунки для обстеження територій. «Ну і звичайно сподіваємося на піротехніків ДСНС та Національної поліції України. На території району буде створений підрозділ із близько 20 саперів, які працюватимуть на території Ізюмського району на постійній основі. Штаб уже затвердили», — зазначив Степан Масельський.

На сьогодні на території Ізюмщини працює 22 розрахунки. Вони розміновують лінії електропередач та відпрацьовують заявки мешканців. Наразі кількість заявок зменшилася до 10 на день.

Найбільш замінованими територіями залишаються населені пункти, через які проходила лінія фронту від Балаклійської громади до Борівської. Начальник Ізюмської РВА наголосив, що мінна небезпека залишається високою, тому не варто ходити по полях та лісах, які ще не обстежували, а також уважно дивитися під ноги.

За даними Харківської прокуратури, станом на березень 2023 року через вибухи мін загинуло 1818 людей, з них 74 дитини. Поранено 2751 особу, серед них 216 дітей. 

Найчастіше люди підриваються на міні «Пелюстка»

Вона вважається найнебезпечнішою. Міна непомітна через свій розмір та колір: може бути зелена або темно-коричнева. Ворог замінував майже всю територію деокупованої Харківщини цими вибухонебезпечними предметами.

Куди звернутися, якщо на приватних територіях знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?

  • Залишити заявку через застосунок ДСНС;
  • Через застосунок MineFree;
  • Зателефонувати за номером 101 або 102.

Читайте також

  • У військовій адміністрації Балаклії розповіли, як працює їх розробка для розмінування територій у місті.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!