Українська влада розглядає варіант зведення модульних закладів освіти та прибудованих до них тимчасових споруд як альтернативу зруйнованим школам.

Про це розповів освітній омбудсман Сергій Горбачов.

Станом на 13 лютого від обстрілів та бомбардувань постраждало 3 098 закладів освіти, з них 438 повністю знищено.

Як зазначає Сергій Горбачов, зараз на звільнених територіях через брак коштів та будівельних потужностей вдається відновити чи відбудувати невелику частину закладів освіти. Але в умовах війни невідомо, чи матиме держава кошти на відбудову всіх шкіл, позаяк матеріали дуже дорогі.

Тому є варіант зводити модульні будівлі, які є практичними, доступними та екологічними. Крім того, процес будівництва дуже простий і швидкий.

«Ініціатива використання модульних та тимчасових споруд для закладів освіти дуже цікава й перспективна. Україна мала б узяти до використання досвід передових країн Європи: Німеччина, Великобританія, Бельгія, Франція тощо», — додав освітній омбудсман.

Посадовець зазначив, що вже є перші проєкти модульних шкіл в Україні. Утім, щоб втілити їх у життя потрібно проаналізувати законодавчу та нормативну базу щодо будівництва закладів освіти в Україні.

  • Фундація Олени Зеленської запускає пілотний проєкт із забезпечення житлом прийомних сімей.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.