Укренерго просить скоротити використання приладів та світла у вечірній час.

Найвище споживання електроенергії в Україні за першу половину літа було зафіксовано 6 липня, о 16:00. Це на 7% вище, ніж у найспекотніший день літа 2022 року, і на 14% більше, ніж у минулий четвер, 29 червня. Про це повідомили в Укренерго.

«Для розуміння таке зростання дорівнює виробничій потужності майже двох атомних енергоблоків. Причина суттєвого зростання споживання – у першу чергу активне використання кондиціонерів», – ідеться в повідомленні.

Споживачі за день створили значне навантаження на енергосистему, адже ввечері знижується активність сонячних електростанцій, і для забезпечення покриття високого рівня споживання потрібно залучати додаткові потужності енергоблоків.

Тому Укренерго просить українців зменшити використання кондиціонерів та  потужних електроприладів у вечірній час з 16:00 до 23:00 і перенести його на інші години доби.

Порівняно навіть з минулим роком, такі піки споживання дуже ускладнюють роботу енергосистеми, яка досі відновлюється після масових ракетних атак армії РФ.

«Тривають масштабні ремонтні роботи на електростанціях та в мережі, і відповідно в роботі менше енергоблоків та основного обладнання високовольтної інфраструктури», – розповіли в Укренерго.

Читати також:

  • Енергетики частково заживили село Борщова: пошкодження електромережі складали 70-100%.
  • Фахівці Харківобленерго завершили ремонт електромереж у Веселому Харківського району. Тепер 549 мешканців мають світло в оселях.
  • Енергетики поступово повертають світло в будинки жителів села Руська Лозова Дергачівської громади. Наразі вони заживили вже понад 650 домоволодінь – це близько 20%