Уряд виділив 1,5 млрд гривень на облаштування та будівництво сховищ у закладах освіти.

Станом на середину червня 2023 року до освітнього процесу в очній формі навчання готові 19 125 закладів освіти, що становить 67,81% від загальної кількості таких об’єктів та дозволяє забезпечити укриття понад 4,5 тисячі  учасників освітнього процесу (56,28%) у них. Про це в коментарі Укрінформ розповів міністр освіти та науки України Оксен Лісовий.

«МОН систематично здійснює моніторинг стану виконання відповідних робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, капітальним ремонтом, які фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах освіти. Відповідно до інформації, отриманої від обласних, Київської міської військових адміністрацій, у регіонах здійснюється підготовка проєктно-кошторисної документації та проводяться процедури державних закупівель», – додав Лісовий.

Яка ситуація з укриттями в Харкові та області

Загальна кількість шкіл в обласному центрі за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти складає 238, 128 з них — мають укриття. 

За результатами перевірок у Харкові 6% укриттів не відповідають встановленим нормам. З трьох видів укриттів, які є в Харкові, найгірша ситуація — з протирадіаційними. Що ж до укриттів подвійного призначення та найпростіших укриттів, то вони майже повністю забезпечені всім необхідним.

Загалом, облаштування укриттів у навчальних закладах міста оцінюється у 6 мільярдів гривень.
Цьогоріч держава виділила 224 мільйони гривень на облаштування укриттів у Харківській області. У Харкові 13 червня на ремонт сховищ міська рада виділила додаткові 47 мільйонів гривень. 

Читати також:

  • У Харкові звільнили відповідального за неналежний стан укриттів.
  • Б’ють по навчальних закладах. Росіяни зруйнували чверть шкіл в Ізюмському районі на Харківщині.
  • Терехов прокоментував звільнення відповідального за облаштування укриттів у Харкові.