«Моє Місто» – всеукраїнська неприбуткова громадська організація, котра допомагає соціально активним людям реалізовувати власні суспільно корисні ініціативи шляхом колективного фінансування проєктів (краудфандингу). Раніше ми вже розповідали історію заснування платформи та її роботу в місті Харків.

Цього року платформі виповнюється 7 років. Весь цей час команда підтримувала авторів заради успішних зборів донатів, допомагала в реалізації проєктів та втілювала власні ініціативи, будуючи спільноту змінотворців. В умовах повномасштабної війни команда направила свої сили на допомогу військовослужбовцям та постраждалим від війни українцям.

«Вже більше як півроку наша команда змінилась, платформа “Моє Місто” разом з нею. Зараз у нас немає жодного соціального проєкту на покращення міста – все спрямовано на його захист чи гуманітарну допомогу людям. Спочатку мені здавалось, що ми, як і більшість краудфандингових платформ, “візьмемо паузу” в роботі, бо складно було усвідомити, де в цьому всьому ми… Втім, ми акумулювали всю нашу лють та продовжили працювати, для швидшої перемоги України», — розповідає СЕО платформи Сергій Лукачко.

moje misto ceo
Сергій Лукачко

Не дивлячись на складнощі та емоційне вигорання, нам вдалося успішно реалізувати більше 15 проєктів. Основні сили по забезпеченню військових були направлені на передову Харківської і Херсонської областей.

Загалом за період воєнного стану ми нафандрейзили більше 4 000 000 гривень! Наприклад, коли інфопростір заполонила інформація про можливість хімічної атаки, лише за добу вдалося зібрати кошти на придбання протигазів для захисників Харкова. Спільнота доброчинців підхопила важливість збору «на вчора», тож за лічені дні комплекти засобів індивідуального захисту були на позиціях захисників!

Реалізовувати складні проєкти вдається завдяки максимальній залученості авторів, що надихають команду на подолання викликів та обробку максимальної кількості запитів. Так, сума у 320 000 гривень на 50 коліматорних прицілів виявилась здоланною для «Мого Міста», і вже за місяць приціли відправились допомагати ліквідувати ворога.

Сьогодні суспільство зіткнулося з волонтерською «кризою», але ми не зупиняємо збори коштів на ініціативи. На честь семиріччя ми закликаємо підтримати проєкт з розвитку платформи #MakeUkraineBetter.

Найцінніший ресурс для нас — це люди. Люди, які створюють та плекають «Моє Місто». Люди, які запускаю свої проєкти на волонтерських засадах. Люди, які вірять у ці проєкти та підтримують їх фінансово. Ми докладаємо величезні зусилля до розбудови свідомого громадянського суспільства, яке драйвить зміни і щиро віримо в те, що робимо. Протягом всіх 7-ми років наша команда працює 24/7, проте системна робота платформи неможлива без сталої фінансової підтримки та забезпечення базових потреб організації. Адже ми не отримуємо жодної комісії з проєктів, котрі реалізуються на платформі.

За останні пів року ми зробили неабиякий стрибок вперед — саме завдяки цьому спільно з авторами нам вдалося успішно реалізувати проєкти по допомозі ЗСУ та цивільним. За кожним збором стоїть кропітка робота всієї команди: CEO, проєктний менеджер, адміністратор платформи, комунікаційна менеджерка, бухгалтери, юристи, розробники сайту та дизайнери.

Ми популяризуємо культуру краудфандингу та благодійності, що є досить молодою в Україні. Саме тому «Моє Місто» прагне стати акселератором соціальних проєктів — так ми зможемо об’єднати волонтерів, активістів, бізнес та доброчинців.

Ми бачимо залученість українського бізнесу у забезпечення військових, тож не просимо допомоги в них, а фандрейзимо кошти за кордоном. Попри відсутність досвіду ми мали шалене бажання допомогти всім, хто цього потребує, тож нам вдалося отримати грант від канадського фонду Veterinarians without Borders на проєкт з підтримки чотирилапих GladPet. А завдяки партнерам Netpeak Group, Netpeak Bulgaria та Neterra з Болгарії ми передали ЗСУ два комплекти супутникового зв’язку StarLink.

Хочеться підбити підсумки не тільки військового часу, а й згадати «минуле життя». Попри те, що проєкт почався в Одесі, платформа запустилась в Харкові та готувалася до запуску в Дніпрі. Щороку ми робимо дайджест з найбільш амбітних, на думку команди, проєктів. Цей рік не став виключенням, тож ділимось добіркою потужних ініціатив, що побачили світ завдяки краудфандингу.

moje misto kharkiv

Проєкти, що втілились завдяки «Моє Місто»

  • Інклюзивні керамічні майстерні «Важливий Кожен»

Перший та єдиний в Одесі простір, де люди з аутизмом можуть не тільки знайти собі друзів, а й реалізувати власний творчий потенціал. Завдяки підтримці доброчинців на платформі «Моє Місто» успішно зібрали кошти на два проєкти загальною сумою 250 000 гривень. Більше двадцяти постійних учнів майстерні знайшли собі справжніх друзів.

  • Реабілітаційний центр «Мотус»

Соціальний проєкт, направлений на допомогу в реабілітації людей з неврологічними ураженнями. Ця ініціатива дуже відгукнулася нашій спільноті, тож нам вдалося зібрати кошти на реалізацію двох ідей команди, а саме: придбання спеціалізованого автомобіля для транспортування на заняття учасників клубу та реабілітаційної бігової доріжки. Центр і сьогодні продовжує тренування та підтримку людей з неврологічними ураженнями.

  • «GladPet» та фестивалі з пошуку дому для безпритульних тварин «Homе Me Fest»

GladPet – це некомерційний проєкт. Він вирішує проблему безхатніх тварин за допомогою інтернет-ресурсу, який дає змогу знайти дім пухнастикам. Зоозахисна ініціатива була створена в рамках платформи і за невеликий проміжок часу набрала чималих обертів. З’явився регулярний фестиваль адопції тваринок Home Me Fest. За 6 років існування проєкту вдалося знайти родини більше ніж 3000 пухнастикам, масштабуватися та почати працювати у 60 містах України.

  • «Parade-fest» в Харкові

Parade-Fest – це громадська ініціатива харків’ян, що мріяли про зміни в міському середовищі. В рамках проєкту було проведено фестиваль творчості в Харкові — він привернув увагу аудиторій з різних країн. За допомогою міжнародних лабораторій, мистецьких акцій у публічному просторі, майстер-класів, діалогу з держструктурами та роботи з активістами, команда вибудовує дружній та творчий імідж міста на світовій арені.

  • Допомога ЗСУ

24 лютого 2022 року наше життя, як і життя кожного українця, розділилося на «до» та «після». Через необхідність оперативно надавати допомогу військовим ми призупинили всі соціальні проєкти і запустили власний збір на потреби військових. Завдяки зусиллям команди було зібрано 1 500 000 гривень на потреби ЗСУ.

moje misto ukraine

«Платформа створювалася як проєкт для розвитку соціальних проєктів, а також розвитку свідомого суспільства майбутнього. Тож у такі складні часи “Моє Місто” виконує найголовнішу роль – це гуртування українців та фандрейзинг необхідних ресурсів… Завдяки команді, яка від першого дня війни без страху працювала на всі 100%, платформа зробила великий прорив… На мою думку, сьогодні проєкт є дуже перспективним. Вже незабаром нам вдасться реалізувати свою мету – “Моє Місто” стане національним оператором соціальних проєктів для суспільства», — ділиться засновник платформи Артем Бородатюк.

founder moje misto
Артем Бородатюк

В рамках останнього проєкту ми забезпечили наших захисників амуніцією, генераторами, їжею, доставили чотири автомобіля на передову, котрі й зараз дозволяють бійцям оперативно переміщуватися, передали чотири комплекти супутникового зв’язку Starlink та більше 100 комплектів тактичного спорядження. Також забезпечили підрозділи розвідки двома дронами та трьома тепловізорами.

Ми активно працюємо над зростанням спільноти змінотворців, завдяки яким в нас з’являється можливість акумулювати кошти для реалізації ідей. Кожен волонтер, активіст, представник благодійного фонду або звичайний українець може подати проєкт на платформу «Моє Місто», заповнивши форму подачі проєкту. Команда платформи допоможе зібрати необхідну суму, а завдяки менторству навіть волонтери без досвіду навчаться акумулювати кошти під соціальні ініціатив.

Наша платформа – максимально прозорий інструмент для збору. Ми не утримуємо комісію із зібраних коштів, 100% залучених ресурсів переводяться на реалізацію проєкту.

Долучайся до спільноти змінотворців — підписуйся на соціальні мережі платформи!

Текст: Богдан Сівко

Матеріал в рубриці «Пряма мова» є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору авторів – команди «Моє Місто». Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції Gwara Media може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія в рамках власної редакційної політики.