Уряд Естонської Республіки прийняв рішення про перенесення радянських монументів у містах Нарві та Нарва-Йиесуу.

Процедура демонтажу нарвського танка Т-34 зайняла близько трьох годин. Паралельно відбуваються роботи з перенесення інших пам’яток комуністичної доби у країні.

«Уся процедура демонтажу танка і постамента зайняла близько трьох годин. За процесом спостерігали журналісти, поліція та військові», – розповів журналіст ERR.ee.

Тепер танк Т-34 передано до Естонського військового музею у Віймсі.

Не оминула стороною цю подію також і естонська прем’єр-міністерка Кая Каллас, яка відзначала, що після 24 лютого, коли росія розпочала повномасштабну війну проти України, радянські військові пам’ятки у суспільному просторі Естонії перестали бути просто місцевою проблемою.

«Ніхто з нас не хоче, щоб агресивний і ворожий у військовому плані сусід міг нагнітати напруженість у нашій країні. Згідно з Конституцією, головною цінністю естонської держави є внутрішній порядок. Ми не дамо росії можливості використати минуле, щоб зруйнувати внутрішній світ Естонії», – додала очільниця уряду.

Зазначимо, раніше у Гельсінкі демонтували Статую миру у всьому світі, подаровану ще Радянським Союзом. Скульптура викликала багато суперечок у Фінляндії, її навіть намагалися підірвати.