Протягом січня-червня українські банки зазнали 4,6 мільярда гривень збитків, а лише у другому кварталі чистий збиток банківського сектору досяг 4,5 мільярда.

Про це говориться у звіті Нацбанку.

Станом на початок липня 2022 року з 68 платоспроможних банків 47 банків були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі ₴10,0 млрд, 21 – збитковими зі збитком ₴14,6 млрд.

Усі великі банки пропонували позичальникам «кредитні канікули», деякі фінустанови тимчасово знизили ставки за споживчими кредитами. Це призвело до різкого скорочення процентних доходів від громадян.

Пригнічений попит на банківські послуги обмежує доходи від комісії. Чистий комісійний дохід скоротився за березень-червень на 35% порівняно із зростанням на 15% у січні-лютому.

Проте основа причина – це те, що банки формували кредитні резерви, адже очікували на збитки через наслідки війни. Тому банки сформували такі резерви аж на ₴57,9 млрд, із них у березні-червні на ₴52,1 млрд.

Додамо, що Нацбанк закладає на друге півріччя 2022 року «друкування» національної валюти у розмірі ₴180 млрд, по ₴30 млрд на місяць. Потреба в емісії наступного року залишатиметься, але її обсяг знизиться вдвічі.