З 24 лютого до 14 серпня зафіксовано 13212 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 5514 загиблих і 7698 поранених. 

Про це йдеться у звіті Організації Об’єднаних Націй станом на 14 серпня. 

«Причиною більшої частини зафіксованих випадків загибелі або поранення цивільних осіб було застосування зброї вибухової дії з великою зоною ураження, зокрема обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари», – наголошується у звіті.  

За даними ООН, загинуло 2125 чоловіків, 1451 жінок, 170 хлопчиків і 147 дівчаток та 39 дітей та 1582 дорослих стать, яких поки не вдалося встановити.

Серед 7698 поранених – 231 хлопчик і 164 дівчинки, а також 200 дітей, стать яких поки не вдалося встановити.

Експерти ООН наголошують, що це лише документально підтверджені смерті. Реальні цифри явно можуть бути значно більшими, оскільки з усіх місць, де йдуть бойові дії, інформація надходить дуже пізно і її слід перевіряти ще раз. Зокрема, це стосується таких міст, як Маріуполь, Ізюм, Лисичанськ, Попасна та Сєверодонецьк, де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі або поранення цивільних осіб.

Раніше зведення ООН про втрати серед цивільного населення виходили щодня, з липня воно стало щотижневим. 

Міжнародна організація, з початку війни допомагає українцям. Агентства ООН долучилися до державних програм України соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам або надали допомогу сім’ям з дітьми. Також є виплати від ЮНІСЕФ, Норвезької ради у справах біженців та Червоного Хреста.

Нагадаємо: за прогнозами МОЗ, в майбутньому психологічної підтримки потребуватиме близько 15 мільйонів українців, а 3-4 мільйонам потрібно буде призначати медикаментозне лікування.