16 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу піротехнічних виробів», що забороняє продаж та використання феєрверків.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.

Що це означає?

  • Законопроєкт передбачає заборону використання будь-яких феєрверків, зокрема салютів і петард.
  • Проведення будь-яких заходів із використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин (окрім сценічних піротехнічних виробів Т1 та Т2, феєрверків класу F1, що мають дуже низький рівень небезпеки і незначний рівень шуму, який не перевищує 60 дБ).

«Вважаю це цілком логічним рішенням, особливо під час війни. Дуже багато людей тікали від вибухів, чули вибухи та були налякані. Зараз не час для салютів» – прокоментував рішення Ради Гончаренко.

У законопроєкті також наголосили на небезпеці використання піротехнічних виробів для тварин. Їх реакція на звуки вибухів – стрес, панічна атака, зупинка серця та смерть. На це теж варто звертати увагу.

Зауважимо, що заборона не поширюється на використання піротехніки Збройними силами України, Національною поліцією та аварійно-рятувальними службами.

Петиція, про заборону феєрверків та піротехнічних магазинів, з’явилась ще у грудні 2021 року. У червні Володимир Зеленський підтримав ініціативу та доручив уряду зайнятися питанням. Наразі законопроєкт успішно підтримали 250 нардепів. 

Крім того, 19 травня з’явилась петиція, щоб відкрити кордони для чоловіків, які не є військовими, однак Володимир Зеленський відмовив.  

А у червні на сайті опублікували петицію з проханням легалізувати одностатеві шлюби, на яку Президент відповів, що в умовах воєнного або надзвичайного стану Конституція не може бути змінена, проте уряд опрацьовує варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства.