Президент України Володимир Зеленський відмовив у проханні відкрити кордони для чоловіків, які не є віськовими через петицію «Зняття обмеження щодо виїзду за кордон для чоловіків 18-60 років без військового досвіду».

Петицію за три місяці підтримали понад 27 тисяч громадян. У зверненні вказано, що «воювати мають лише боєздатні люди», а «інші будуть корисні за кордоном, працюючи та підтримуючи армію коштами».

Президент зазначив, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу, а за статтею 65 Основного Закону України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України.

Додатково у відповіді вказується, що громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу, можуть бути залучені до робіт, які мають оборонний характер.

Раніше голова держави відреагував на петицію з проханням легалізувати одностатеві шлюби та попросив уряд опрацювати варіанти рішень стосовно впровадження в Україні зареєстрованого цивільного партнерства.